Sâmbătă17 octombrie
Live 56 Pune pont

CAF - Cupa Confederatiilor

EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca

EL Kanemi Warriors
ÎVEÎE
18:00 Duminică, 18 octombrie
Raja Casablanca
EEVVV
14.85 X3.40 21.69
1X2.00 X21.13 121.26

Ultimele 5 / 5: EL Kanemi Warriors marchează 1.2 și primește 1.4. Raja Casablanca 1.2 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 19% · Egal 27% · Oaspete 54%

Goluri / meci

1.2 + 1.2

Peste 2.5

2.52 · forma 60% / 0%

GG

Da 2.47 · Nu 1.48

Analiză EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca

EL Kanemi Warriors o primește pe Raja Casablanca duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în CAF - Cupa Confederatiilor. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

EL Kanemi Warriors are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Raja Casablanca are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 1 gol primite (1,2 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Raja Casablanca stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.85 / 3.40 / 1.69. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 19% pentru EL Kanemi Warriors, 27% pentru egal și 54% pentru Raja Casablanca. Favorită e Raja Casablanca. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.52 și sub 2.5 la 1.43, adică 36% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.47 și Nu la 1.48.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,30) și cele deduse din cote (0,72 – 1,43) și ajunge la 0,71 goluri estimate pentru EL Kanemi Warriors și 1,36 pentru Raja Casablanca, adică 2,07 în total. Cu aceste valori, EL Kanemi Warriors câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Raja Casablanca câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 17,2%.

Statistici-cheie
IndicatorEL Kanemi WarriorsRaja Casablanca
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-23-2-0
Puncte / meci1,002,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)1 (0,2)
% Peste 2.560%0%
% GG20%20%
Goluri estimate (model)0,711,36
Șanse de victorie (model)20%52%

Goluri estimate

0,71 – 1,36 · total 2,07

1X2 model

20% · 28% · 52%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

38% · cotă corectă 2.63

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
EL Kanemi W. ↓ / Raja Casabl. →012345
0 12,6 17,2 11,7 5,3 1,8 0,5
1 9,0 12,2 8,3 3,8 1,3 0,3
2 3,2 4,3 2,9 1,3 0,5 0,1
3 0,8 1,0 0,7 0,3 0,1 0,0
4 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri EL Kanemi Warriors, coloane = goluri Raja Casablanca.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Raja Casablanca are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.69 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.43 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.48 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (17,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.2
1.4
Primite / meci
0.2
20%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
0%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca?

Meciul face parte din CAF - Cupa Confederatiilor. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca?

Cotele 1X2 sunt 4.85 / 3.40 / 1.69. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru EL Kanemi Warriors, 27% egal și 54% pentru Raja Casablanca, cu Raja Casablanca favorită la cota 1.69.

Câte goluri se așteaptă în EL Kanemi Warriors – Raja Casablanca?

Modelul nostru estimează 2,07 goluri (0,71 pentru EL Kanemi Warriors, 1,36 pentru Raja Casablanca). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor este 0–1.