Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkosliiga

Ekenas - KTP Kotka

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

FinlandaYkkosliiga · Finlanda Final
Ekenas
VVVEÎ
Final0-1Pauză 0-0
KTP Kotka
VVVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ekenas 20%Egal 21%KTP Kotka 59%

Ekenas 0-1 KTP Kotka: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ekenas 0-1 KTP Kotka (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui KTP Kotka, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG n-a ieșit (NG avea 50%). Scorul exact 0-1 avea 11,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (9-5) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Ekenasîn meciKTP Kotka
9
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ekenas vs KTP Kotka

Ekenas marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,2. KTP Kotka marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. La Ekenas, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
46%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ekenasultimele 5KTP Kotka
2,00
Puncte / meci
2,00
1,0
Goluri marcate / meci
1,6
0,2
Goluri primite / meci
1,2
3
Victorii
3
0%
Peste 2,5 goluri
60%
0%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Ekenas și ultimele 5 KTP Kotka, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ekenas3-1-1

V
MP Mikkeli - Ekenas16.08.26 · Ykkosliiga
0-2
V
KaPa - Ekenas08.08.26 · Ykkosliiga
0-1
V
Ekenas - Klubi 0431.07.26 · Ykkosliiga
2-0
E
SJK Akatemia - Ekenas25.07.26 · Ykkosliiga
0-0
Î
Ekenas - JaPS18.07.26 · Ykkosliiga
0-1

KTP Kotka3-1-1

V
KTP - KaPa15.08.26 · Ykkosliiga
2-1
V
Klubi 04 - KTP09.08.26 · Ykkosliiga
0-1
V
KTP - SJK Akatemia31.07.26 · Ykkosliiga
2-1
E
MP Mikkeli - KTP25.07.26 · Ykkosliiga
3-3
Î
KTP - PK-3518.07.26 · Ykkosliiga
0-1

Întâlniri directe Ekenas - KTP Kotka

Ekenas 1Egal 0KTP Kotka 1
Î
KTP - Ekenas12.06.2026 · pauză 2-1
5-1
V
Ekenas - KTP03.05.2026 · pauză 2-1
5-2

V/E/Î din perspectiva Ekenas. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ekenas - KTP Kotka

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ekenas4.5020% fără marjă
X · Egal4.3521% fără marjă
2 · KTP Kotka1.5659% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.95
X2 1.18
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.57

Ambele marchează

GG Da 1.58
GG Nu 2.22

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.27

Analiza de dinainte de meci

Ekenas - KTP Kotka s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Ykkosliiga (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ekenas vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, KTP Kotka are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-6.

În ultimele 2 întâlniri directe, Ekenas a câștigat o dată, KTP Kotka o dată. Au fost meciuri deschise, cu 6,5 goluri în medie. Ultima: KTP - Ekenas 5-1, pe 12 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe KTP Kotka, la 1.56, cu egalul la 4.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.57, iar GG la 1.58.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Ekenas și 1,4 pentru KTP Kotka. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 28% la victorie, față de 20%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 72% în model, dar la 1.18 plătește sub cota corectă de 1.39. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.15, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ekenas - KTP Kotka

Goluri estimate: 1,08 Ekenas și 1,44 KTP Kotka, total 2,52. 1X2 în model: 28% · 27% · 45%. Peste 2,5: 46% (cotă corectă 2.17). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 54% · peste 2,5: 46% (verde).

Scoruri probabile

1-112,5%0-111,6%1-29,0%1-08,7%0-28,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,0 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere9-5
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startKTP Kotka · 1.56
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ekenas - KTP Kotka?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Ekenas - KTP Kotka?

În Ykkosliiga (Finlanda).

Unde s-a jucat Ekenas - KTP Kotka?

Pe Ekenas Centrumplan, în Raasepori (Raseborg), sâmbătă, 22 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Ekenas - KTP Kotka?

KTP Kotka pleca favorită, la cota 1.56. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Ekenas - KTP Kotka?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Ykkosliiga

Toată liga →