Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Edinburgh City - Elgin City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Edinburgh City
VÎVÎÎ
Final0-5Pauză 0-3
Elgin City
ÎÎÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Edinburgh City 44%Egal 26%Elgin City 30%

Edinburgh City 0-5 Elgin City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Edinburgh City 0-5 Elgin City (pauză 0-3). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Elgin City, iar cotele fără marjă 30%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 0-5 avea 0,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Edinburgh Cityîn meciElgin City
3
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Edinburgh City vs Elgin City

Edinburgh City marchează 0,8 goluri pe meci și primește 2,4. Elgin City marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,8. La Elgin City, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Edinburgh City 4, egal 1, Elgin City 3.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Edinburgh Cityultimele 5Elgin City
1,20
Puncte / meci
0,60
0,8
Goluri marcate / meci
1,0
2,4
Goluri primite / meci
2,8
2
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
80%
0%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Edinburgh City și ultimele 5 Elgin City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Edinburgh City2-0-3

V
Stranraer - Edinburgh City21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
Î
Ayr United - Edinburgh City18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Edinburgh City - Alloa Athletic14.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Edinburgh City - Falkirk11.07.26 · Cupa Ligii
0-5
Î
Raith Rovers - Edinburgh City30.06.26 · Amicale intercluburi
4-0

Elgin City1-0-4

Î
Hamilton Academical - Elgin City25.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Elgin City - Kilmarnock18.07.26 · Cupa Ligii
0-1
Î
Elgin City - Peterhead14.07.26 · Cupa Ligii
1-3
Î
Raith Rovers - Elgin City11.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Johnstone Burgh FC - Elgin City04.07.26 · Amicale intercluburi
2-3

Întâlniri directe Edinburgh City - Elgin City

Edinburgh City 4Egal 1Elgin City 3
Î
Edinburgh City - Elgin City21.03.2026 · pauză 0-2
0-3
Î
Elgin City - Edinburgh City24.02.2026 · pauză 3-0
3-0
Î
Edinburgh City - Elgin City08.11.2025 · pauză 1-0
1-3
V
Elgin City - Edinburgh City23.08.2025 · pauză 0-2
2-4
V
Edinburgh City - Elgin City12.04.2025 · pauză 1-0
2-0
V
Elgin City - Edinburgh City22.02.2025 · pauză 1-1
1-2
V
Edinburgh City - Elgin City21.12.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Elgin City - Edinburgh City28.09.2024 · pauză 0-1
3-3

V/E/Î din perspectiva Edinburgh City. 6 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Edinburgh City - Elgin City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Edinburgh City2.0744% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Elgin City3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.77
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.69

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Edinburgh City - Elgin City s-a jucat sâmbătă, 1 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Edinburgh City are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-12. Elgin City vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Edinburgh City a câștigat de 4 ori, Elgin City de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Edinburgh City - Elgin City 0-3, pe 21 martie 2026.

Edinburgh City pleacă favorită, la cota 2.07. Egalul e la 3.50, iar Elgin City la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.69, iar GG la 1.65.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Edinburgh City și 1,5 pentru Elgin City. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Edinburgh City are 43%, Elgin City 34%. Peste 2.5 goluri are 62% în model, iar 1.69 e aproape de cota corectă (1.61). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.65 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Edinburgh City - Elgin City

Goluri estimate: 1,70 Edinburgh City și 1,48 Elgin City, total 3,18. 1X2 în model: 43% · 23% · 34%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-18,9%1-27,7%1-07,1%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Edinburgh City. Edinburgh City a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Elgin City. Elgin City a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-5
Pauză0-3
Cornere3-5
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startEdinburgh City · 2.07
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Edinburgh City - Elgin City?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-5.

În ce competiție s-a jucat Edinburgh City - Elgin City?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Edinburgh City - Elgin City?

Pe Meadowbank Stadium, în Edinburgh, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Edinburgh City - Elgin City?

Edinburgh City pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 0-5.

Câte goluri s-au marcat în Edinburgh City - Elgin City?

5 goluri, scor final 0-5. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →