Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

East Kilbride - Dumbarton

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
East Kilbride
ÎVVVV
Final5-3Pauză 3-1
Dumbarton
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
East Kilbride 71%Egal 17%Dumbarton 12%

East Kilbride 5-3 Dumbarton: statisticile meciului

Meciul s-a terminat East Kilbride 5-3 Dumbarton (pauză 3-1). Înainte de start, modelul dădea 81% pentru victoria lui East Kilbride, iar cotele fără marjă 71%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 8 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 73%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 5-3 avea 0,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (8-2) și 2 cartonașe galbene (1-1).

East Kilbrideîn meciDumbarton
8
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici East Kilbride vs Dumbarton

East Kilbride marchează 3,0 goluri pe meci și primește 0,6. Dumbarton marchează 0,8 goluri pe meci și primește 4,0. La Dumbarton, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: East Kilbride 2, egal 2, Dumbarton 1.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
East Kilbrideultimele 5Dumbarton
2,40
Puncte / meci
0,00
3,0
Goluri marcate / meci
0,8
0,6
Goluri primite / meci
4,0
4
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri East Kilbride și ultimele 5 Dumbarton, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

East Kilbride4-0-1

Î
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2
V
East Kilbride - Dunfermline Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
East Kilbride - Kelty Hearts27.06.26 · Amicale intercluburi
4-0
V
East Kilbride - Clyde02.05.26 · League 2
5-0
V
Dumbarton - East Kilbride25.04.26 · League 2
0-1

Dumbarton0-0-5

Î
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Dumbarton - St. Mirren11.07.26 · Cupa Ligii
0-4
Î
Ayr United - Dumbarton30.06.26 · Amicale intercluburi
3-0
Î
Linlithgow - Dumbarton20.06.26 · Amicale intercluburi
4-3
Î
Edinburgh City - Dumbarton02.05.26 · League 2
5-0

Întâlniri directe East Kilbride - Dumbarton

East Kilbride 2Egal 2Dumbarton 1
V
Dumbarton - East Kilbride25.04.2026 · pauză 0-1
0-1
V
East Kilbride - Dumbarton21.02.2026 · pauză 3-0
3-1
Î
Dumbarton - East Kilbride13.12.2025 · pauză 2-0
2-0
E
East Kilbride - Dumbarton20.09.2025 · pauză 1-0
1-1
E
Dumbarton - East Kilbride13.07.2024 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva East Kilbride. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi East Kilbride - Dumbarton

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · East Kilbride1.2971% fără marjă
X · Egal5.5017% fără marjă
2 · Dumbarton7.5012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.03
X2 3.60
12 1.10

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.77
Peste 2.5 1.39

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.76
Pauză peste 1.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

East Kilbride - Dumbarton s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

East Kilbride vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 15 goluri și a primit 3. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Dumbarton n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 4-20. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, East Kilbride a câștigat de 2 ori, Dumbarton o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Dumbarton - East Kilbride 0-1, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe East Kilbride, la 1.29, cu egalul la 5.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 71% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.39, iar GG la 1.83.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 3,0 pentru East Kilbride și 0,8 pentru Dumbarton. Scorul cel mai probabil e 2-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 81% la victorie, față de 71%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie East Kilbride are 81% în model, iar 1.29 e aproape de cota corectă (1.23). Peste 2.5 goluri: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Cota 1.39 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități East Kilbride - Dumbarton

Goluri estimate: 2,99 East Kilbride și 0,82 Dumbarton, total 3,81. 1X2 în model: 81% · 12% · 7%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
20%3
20%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

2-09,9%3-09,9%2-18,1%3-18,1%4-07,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 20 de goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,2 goluri, iar modelul estimează acum 3,8.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-3
Pauză3-1
Cornere8-2
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startEast Kilbride · 1.29
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat East Kilbride - Dumbarton?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 5-3.

În ce competiție s-a jucat East Kilbride - Dumbarton?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat East Kilbride - Dumbarton?

Pe K-Park Training Academy, în East Kilbride, sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în East Kilbride - Dumbarton?

East Kilbride pleca favorită, la cota 1.29. Meciul s-a terminat 5-3.

Câte goluri s-au marcat în East Kilbride - Dumbarton?

8 goluri, scor final 5-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.