Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

East Kilbride - Cove Rangers

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
East Kilbride
VEVÎV
Final3-0Pauză 0-0
Cove Rangers
ÎÎEÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
East Kilbride 51%Egal 31%Cove Rangers 18%

East Kilbride 3-0 Cove Rangers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat East Kilbride 3-0 Cove Rangers (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 65% pentru victoria lui East Kilbride, iar cotele fără marjă 51%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 3-0 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 4 cartonașe galbene (1-3).

East Kilbrideîn meciCove Rangers
7
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici East Kilbride vs Cove Rangers

East Kilbride marchează 3,8 goluri pe meci și primește 2,4. Cove Rangers marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,6. La East Kilbride, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
East Kilbrideultimele 5Cove Rangers
2,00
Puncte / meci
0,20
3,8
Goluri marcate / meci
0,4
2,4
Goluri primite / meci
2,6
3
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
40%
100%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri East Kilbride și ultimele 5 Cove Rangers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

East Kilbride3-1-1

V
East Kilbride - Kilmarnock B11.08.26 · Cupa Challenge
5-3
E
Airdrieonians - East Kilbride08.08.26 · League 1
1-1
V
East Kilbride - Queen of the South01.08.26 · League 1
5-1
Î
St. Mirren - East Kilbride21.07.26 · Cupa Ligii
4-3
V
East Kilbride - Dumbarton18.07.26 · Cupa Ligii
5-3

Cove Rangers0-1-4

Î
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2
Î
East Fife - Cove Rangers08.08.26 · League 1
2-0
E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0

Întâlniri directe East Kilbride - Cove Rangers

East Kilbride 1Egal 0Cove Rangers 1
Î
Cove Rangers - East Kilbride14.07.2026 · pauză 0-0
3-2
V
East Kilbride - Cove Rangers07.09.2024 · pauză 1-1
3-2

V/E/Î din perspectiva East Kilbride. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi East Kilbride - Cove Rangers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · East Kilbride1.7851% fără marjă
X · Egal2.9031% fără marjă
2 · Cove Rangers5.1518% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.12
X2 1.87
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.57
Sub 2.5 1.33
Peste 2.5 2.75

Ambele marchează

GG Da 2.50
GG Nu 1.47

Analiza de dinainte de meci

East Kilbride - Cove Rangers s-a jucat sâmbătă, 15 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

East Kilbride vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 19 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Cove Rangers n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 2-13.

În ultimele 2 întâlniri directe, East Kilbride a câștigat o dată, Cove Rangers o dată. Au fost meciuri deschise, cu 5,0 goluri în medie. Ultima: Cove Rangers - East Kilbride 3-2, pe 14 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe East Kilbride, la 1.78, cu egalul la 2.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 51% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.75, iar GG la 2.50.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,3 pentru East Kilbride și 1,0 pentru Cove Rangers. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 65% la victorie, față de 51%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie East Kilbride, modelul calculează 65%. Cota de 1.78 e peste cea corectă (1.54). Peste 2.5 goluri merită privit: 64% în model, iar 2.75 plătește peste cota corectă de 1.56. Ambele marchează (GG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Casele dau 2.50, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități East Kilbride - Cove Rangers

Goluri estimate: 2,27 East Kilbride și 1,04 Cove Rangers, total 3,31. 1X2 în model: 65% · 19% · 16%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

2-19,8%2-09,4%1-18,6%1-08,3%3-17,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: East Kilbride. East Kilbride a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Cove Rangers. Cove Rangers a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,6 goluri, după cote 2,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză0-0
Cornere7-2
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startEast Kilbride · 1.78
Goluri estimate~3,3
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat East Kilbride - Cove Rangers?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat East Kilbride - Cove Rangers?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat East Kilbride - Cove Rangers?

Pe K-Park Training Academy, în East Kilbride, sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în East Kilbride - Cove Rangers?

East Kilbride pleca favorită, la cota 1.78. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în East Kilbride - Cove Rangers?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →