Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

East Fife - The Spartans

Statistici și rezultat final · marți, 11 august

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
East Fife
VEEVV
Final2-2Pauză 0-1
The Spartans
EVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
East Fife 53%Egal 24%The Spartans 23%

East Fife 2-2 The Spartans: statisticile meciului

Meciul s-a terminat East Fife 2-2 The Spartans (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 24%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2-2 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (5-4) și 6 cartonașe galbene (4-2).

East Fifeîn meciThe Spartans
5
Cornere
4
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici East Fife vs The Spartans

East Fife marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,4. The Spartans marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,2. La East Fife, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: East Fife 5, egal 0, The Spartans 1.

~2,9goluri estimate
56%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
East Fifeultimele 5The Spartans
2,20
Puncte / meci
1,40
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
0,4
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
5
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri East Fife și ultimele 5 The Spartans, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

East Fife3-2-0

V
East Fife - Cove Rangers08.08.26 · League 1
2-0
E
Alloa Athletic - East Fife01.08.26 · League 1
0-0
E
St. Johnstone - East Fife25.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
East Fife - Linlithgow21.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
East Fife - Greenock Morton14.07.26 · Cupa Ligii
2-0

The Spartans2-1-2

E
The Spartans - Edinburgh City08.08.26 · League 2
2-2
V
Annan Athletic - The Spartans01.08.26 · League 2
2-4
V
Montrose - The Spartans25.07.26 · Cupa Ligii
0-2
Î
Dundee United - The Spartans21.07.26 · Cupa Ligii
4-0
Î
The Spartans - Stirling Albion14.07.26 · Cupa Ligii
1-3

Întâlniri directe East Fife - The Spartans

East Fife 5Egal 0The Spartans 1
V
East Fife - The Spartans29.03.2025 · pauză 0-2
4-2
V
The Spartans - East Fife08.02.2025 · pauză 0-0
0-1
V
East Fife - The Spartans21.12.2024 · pauză 2-0
5-1
V
The Spartans - East Fife28.09.2024 · pauză 0-0
0-1
Î
East Fife - The Spartans04.05.2024 · pauză 0-0
1-2
V
The Spartans - East Fife02.03.2024 · pauză 1-1
1-3

V/E/Î din perspectiva East Fife. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi East Fife - The Spartans

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · East Fife1.7453% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · The Spartans4.0023% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.83
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.69

Ambele marchează

GG Da 1.66
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.42

Analiza de dinainte de meci

East Fife - The Spartans s-a jucat marți, 11 august, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

East Fife n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 8 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, The Spartans are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, East Fife a câștigat de 5 ori, The Spartans o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: East Fife - The Spartans 4-2, pe 29 martie 2025.

Casele o dau favorită pe East Fife, la 1.74, cu egalul la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.69, iar GG la 1.66.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,8 pentru East Fife și 1,1 pentru The Spartans. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie East Fife, modelul calculează 54%. Cota de 1.74 e sub cea corectă (1.85) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 56% în model, dar la 1.69 plătește sub cota corectă de 1.79. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități East Fife - The Spartans

Goluri estimate: 1,83 East Fife și 1,10 The Spartans, total 2,93. 1X2 în model: 54% · 23% · 23%. Peste 2,5: 56% (cotă corectă 1.79). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
16%1
23%2
22%3
17%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 44% · peste 2,5: 56% (verde).

Scoruri probabile

1-110,7%1-09,8%2-19,8%2-08,9%3-16,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: The Spartans. The Spartans a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză0-1
Cornere5-4
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startEast Fife · 1.74
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat East Fife - The Spartans?

S-a jucat marți, 11 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat East Fife - The Spartans?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat East Fife - The Spartans?

Pe Bayview Stadium, în Methil, marți, 11 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în East Fife - The Spartans?

East Fife pleca favorită, la cota 1.74. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în East Fife - The Spartans?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →