Duminică18 octombrie
Live 77 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

East Fife - Cove Rangers

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
East Fife
EEVVE
Final2-0Pauză 0-0
Cove Rangers
EÎÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
East Fife 41%Egal 29%Cove Rangers 31%

East Fife 2-0 Cove Rangers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat East Fife 2-0 Cove Rangers (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui East Fife, iar cotele fără marjă 41%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 52%). Scorul exact 2-0 avea 10,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (2-3) și 1 cartonașe galbene (1-0).

East Fifeîn meciCove Rangers
2
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici East Fife vs Cove Rangers

East Fife marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,6. Cove Rangers marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,6. La East Fife, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, Cove Rangers nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~2,6goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
East Fifeultimele 5Cove Rangers
1,80
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
0,6
0,6
Goluri primite / meci
2,6
2
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri East Fife și ultimele 5 Cove Rangers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

East Fife2-3-0

E
Alloa Athletic - East Fife01.08.26 · League 1
0-0
E
St. Johnstone - East Fife25.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
East Fife - Linlithgow21.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
East Fife - Greenock Morton14.07.26 · Cupa Ligii
2-0
E
Inverness - East Fife11.07.26 · Cupa Ligii
1-1

Cove Rangers1-1-3

E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Cove Rangers - St. Mirren18.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2

Întâlniri directe East Fife - Cove Rangers

East Fife 3Egal 1Cove Rangers 0
E
Cove Rangers - East Fife02.05.2026 · pauză 0-0
0-0
V
East Fife - Cove Rangers14.02.2026 · pauză 0-1
2-1
V
Cove Rangers - East Fife13.12.2025 · pauză 0-0
0-1
V
East Fife - Cove Rangers04.10.2025 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva East Fife. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi East Fife - Cove Rangers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · East Fife2.2541% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Cove Rangers3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.30
X2 1.58
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.72
Peste 2.5 2.00

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

East Fife - Cove Rangers s-a jucat sâmbătă, 8 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

East Fife n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 7 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Cove Rangers are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 3-13.

În ultimele 4 întâlniri directe, East Fife a câștigat de 3 ori, Cove Rangers niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,5 goluri în medie. Ultima: Cove Rangers - East Fife 0-0, pe 2 mai 2026.

Casele o dau favorită pe East Fife, la 2.25, cu egalul la 3.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.00, iar GG la 1.80.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,7 pentru East Fife și 0,9 pentru Cove Rangers. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 56% la victorie, față de 41%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie East Fife merită privit: 56% în model, iar 2.25 plătește peste cota corectă de 1.79. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.29, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități East Fife - Cove Rangers

Goluri estimate: 1,68 East Fife și 0,88 Cove Rangers, total 2,56. 1X2 în model: 56% · 24% · 20%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
21%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-013,0%1-111,4%2-010,9%2-19,6%0-07,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,5 goluri, iar modelul estimează acum 2,6.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere2-3
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startEast Fife · 2.25
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat East Fife - Cove Rangers?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat East Fife - Cove Rangers?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat East Fife - Cove Rangers?

Pe Bayview Stadium, în Methil, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în East Fife - Cove Rangers?

East Fife pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în East Fife - Cove Rangers?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →