Marți27 octombrie
Live 8 Pune pont

GermaniaGermania · DFB-Pokal

Dynamo Dresden - Schalke

Statistici, pont și cote · miercuri, 28 octombrie, ora 19:00

GermaniaDFB-Pokal · Germania + Pune pont
Dynamo Dresden
ÎVEÎÎ
Miercuri19:0028 octombrie
Schalke
EÎÎVV
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Dynamo Dresden 28%Egal 26%Schalke 46%

Statistici Dynamo Dresden vs Schalke

Dynamo Dresden marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. Schalke marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,0.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Dynamo Dresdenultimele 5Schalke
0,80
Puncte / meci
1,40
0,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,6
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Dynamo Dresden și ultimele 5 Schalke, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Dynamo Dresden1-1-3

Î
Holstein Kiel - Dynamo Dresden25.10.26 · Bundesliga 2
3-0
V
Dynamo Dresden - Magdeburg18.10.26 · Bundesliga 2
2-0
E
Osnabruck - Dynamo Dresden10.10.26 · Bundesliga 2
1-1
Î
Teplice - Dynamo Dresden02.10.26 · Amicale intercluburi
2-0
Î
Dynamo Dresden - Hertha Berlin19.09.26 · Bundesliga 2
1-2

Schalke2-1-2

E
FC Koln - Schalke24.10.26 · Bundesliga
0-0
Î
Schalke - Mainz17.10.26 · Bundesliga
0-1
Î
Freiburg - Schalke11.10.26 · Bundesliga
2-1
V
Austria Lustenau - Schalke03.10.26 · Amicale intercluburi
0-1
V
Rot-Weiss Oberhausen - Schalke24.09.26 · Amicale intercluburi
2-5

Întâlniri directe Dynamo Dresden - Schalke

Dynamo Dresden 0Egal 1Schalke 1
E
Schalke - Dynamo Dresden07.02.2026 · pauză 0-0
2-2
Î
Dynamo Dresden - Schalke31.08.2025 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Dynamo Dresden. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dynamo Dresden - Schalke

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Dynamo Dresden - Schalke

1 · Dynamo Dresden3.3028% fără marjă
X · Egal3.6526% fără marjă
2 · Schalke2.0546% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.74
X2 1.32
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.60

Ambele marchează

GG Da 1.52
GG Nu 2.40

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.58
Pauză peste 1.5 2.30

Cornere

Sub 9.5 2.20
Peste 9.5 1.59

Analiză și pont Dynamo Dresden - Schalke

Miercuri, 28 octombrie, de la 19:00, Schalke joacă pe terenul lui Dynamo Dresden, în DFB-Pokal (Germania).

Dynamo Dresden vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Schalke are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Dynamo Dresden a câștigat niciodată, Schalke o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Schalke - Dynamo Dresden 2-2, pe 7 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Schalke, la 2.05, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.60, iar GG la 1.52.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Dynamo Dresden și 1,6 pentru Schalke. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdict

Șansă dublă X2: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Cota 1.32 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.18 e sub cea corectă (1.33) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Dynamo Dresden - Schalke

Goluri estimate: 1,12 Dynamo Dresden și 1,62 Schalke, total 2,74. 1X2 în model: 26% · 25% · 49%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%0-110,5%1-29,5%0-28,5%1-07,2%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dynamo Dresden. Dynamo Dresden a primit 8 goluri în ultimele 5 partide.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,4 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media celor două.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start28.10, 19:00
FavorităSchalke · 2.05
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dynamo Dresden - Schalke?

Miercuri, 28 octombrie, ora 19:00, ora României.

În ce competiție se joacă Dynamo Dresden - Schalke?

În DFB-Pokal (Germania).

Unde se joacă Dynamo Dresden - Schalke?

Pe Rudolf-Harbig-Stadion, în Dresden, miercuri, 28 octombrie, ora 19:00 (ora României).

Cine e favorită în Dynamo Dresden - Schalke?

Schalke, la cota 2.05. Egalul e la 3.65.

Câte goluri se așteaptă în Dynamo Dresden - Schalke?

În jur de 2,7, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-1.

Alte meciuri din DFB-Pokal

Toată liga →