Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Dunfermline Athletic - Ayr United

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Final1-1Pauză 1-1
Ayr United
VVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Dunfermline Athletic 46%Egal 28%Ayr United 26%

Dunfermline Athletic 1-1 Ayr United: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dunfermline Athletic 1-1 Ayr United (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 1-1 avea 12,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 18 cornere (12-6) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Dunfermline Athleticîn meciAyr United
12
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dunfermline Athletic vs Ayr United

Dunfermline Athletic marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Ayr United marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,6. Ultimele 8 întâlniri directe: Dunfermline Athletic 2, egal 1, Ayr United 5.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Dunfermline Athleticultimele 5Ayr United
2,00
Puncte / meci
3,00
2,0
Goluri marcate / meci
2,6
0,8
Goluri primite / meci
0,6
3
Victorii
5
60%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Dunfermline Athletic și ultimele 5 Ayr United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dunfermline Athletic3-1-1

E
Inverness - Dunfermline Athletic01.08.26 · Championship
0-0
V
St. Mirren - Dunfermline Athletic26.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0
V
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
East Kilbride - Dunfermline Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Ayr United5-0-0

V
Ayr United - Arbroath01.08.26 · Championship
2-0
V
Ayr United - Alloa Athletic25.07.26 · Cupa Ligii
4-1
V
Ayr United - Edinburgh City18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Falkirk - Ayr United14.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Stranraer - Ayr United11.07.26 · Cupa Ligii
2-3

Întâlniri directe Dunfermline Athletic - Ayr United

Dunfermline Athletic 2Egal 1Ayr United 5
V
Ayr United - Dunfermline Athletic07.04.2026 · pauză 0-1
0-3
Î
Dunfermline Athletic - Ayr United20.12.2025 · pauză 0-3
2-3
V
Ayr United - Dunfermline Athletic31.10.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Dunfermline Athletic - Ayr United23.09.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Ayr United - Dunfermline Athletic29.03.2025 · pauză 1-0
3-0
Î
Dunfermline Athletic - Ayr United14.01.2025 · pauză 0-0
0-2
Î
Ayr United - Dunfermline Athletic23.11.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Dunfermline Athletic - Ayr United31.08.2024 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Dunfermline Athletic. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dunfermline Athletic - Ayr United

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dunfermline Athletic2.0246% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Ayr United3.5526% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.67
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.33
Sub 2.5 1.69
Peste 2.5 2.05

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.92

Cornere

Sub 9.5 1.90
Peste 9.5 1.80

Analiza de dinainte de meci

Dunfermline Athletic - Ayr United s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Dunfermline Athletic vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Ayr United n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 13-3.

În ultimele 8 întâlniri directe, Dunfermline Athletic a câștigat de 2 ori, Ayr United de 5 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Ayr United - Dunfermline Athletic 0-3, pe 7 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Dunfermline Athletic, la 2.02, cu egalul la 3.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.05, iar GG la 1.85.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Dunfermline Athletic și 1,4 pentru Ayr United. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 37% la victorie, față de 46%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Dunfermline Athletic are 37%, Ayr United 37%. Peste 1.5 goluri are 75% în model, iar 1.33 e aproape de cota corectă (1.33). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Dunfermline Athletic - Ayr United

Goluri estimate: 1,37 Dunfermline Athletic și 1,37 Ayr United, total 2,74. 1X2 în model: 37% · 26% · 37%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-08,8%0-18,8%1-28,3%2-18,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,0 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere12-6
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startDunfermline Athletic · 2.02
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dunfermline Athletic - Ayr United?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Dunfermline Athletic - Ayr United?

În Championship (Scotia).

Cine era favorită în Dunfermline Athletic - Ayr United?

Dunfermline Athletic pleca favorită, la cota 2.02. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Dunfermline Athletic - Ayr United?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →