Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Dundee United - Celtic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Dundee United
ÎEÎVV
Final0-4Pauză 0-2
Celtic
VVEEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Dundee United 19%Egal 21%Celtic 60%

Dundee United 0-4 Celtic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dundee United 0-4 Celtic (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui Celtic, iar cotele fără marjă 60%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 0-4 avea 1,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Dundee Unitedîn meciCeltic
7
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dundee United vs Celtic

Dundee United marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. Celtic marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. La Dundee United, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Dundee United 2, egal 1, Celtic 4.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Dundee Unitedultimele 5Celtic
1,40
Puncte / meci
1,60
2,0
Goluri marcate / meci
2,0
1,6
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Dundee United și ultimele 5 Celtic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dundee United2-1-2

Î
Hearts - Dundee United09.08.26 · Premiership
4-0
E
Dundee United - Rangers31.07.26 · Premiership
1-1
Î
Salford City - Dundee United25.07.26 · Amicale intercluburi
3-2
V
Dundee United - The Spartans21.07.26 · Cupa Ligii
4-0
V
Dundee United - Arbroath18.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Celtic2-2-1

V
Kilmarnock - Celtic09.08.26 · Premiership
1-5
V
Celtic - Dundee FC03.08.26 · Premiership
1-0
E
Celtic - AC Milan25.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
E
Celtic - Middlesbrough18.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Sporting Lisabona - Celtic14.07.26 · Amicale intercluburi
4-1

Întâlniri directe Dundee United - Celtic

Dundee United 2Egal 1Celtic 4
V
Dundee United - Celtic22.03.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Celtic - Dundee United10.01.2026 · pauză 2-0
4-0
V
Dundee United - Celtic17.12.2025 · pauză 0-1
2-1
Î
Dundee United - Celtic26.04.2025 · pauză 0-3
0-5
Î
Celtic - Dundee United15.02.2025 · pauză 2-0
3-0
Î
Celtic - Dundee United08.01.2025 · pauză 1-0
2-0
E
Dundee United - Celtic22.12.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Dundee United. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dundee United - Celtic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dundee United4.9019% fără marjă
X · Egal4.4021% fără marjă
2 · Celtic1.5560% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.25
X2 1.15
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.72

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.48
Pauză peste 1.5 2.47

Analiza de dinainte de meci

Dundee United - Celtic s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Dundee United vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Celtic are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 10-8.

În ultimele 7 întâlniri directe, Dundee United a câștigat de 2 ori, Celtic de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Dundee United - Celtic 2-0, pe 22 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Celtic, la 1.55, cu egalul la 4.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.72, iar GG la 1.80.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru Dundee United și 1,8 pentru Celtic. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 29% la victorie, față de 19%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. La 1.15, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.72 e peste cea corectă (1.61). Ambele marchează (GG) merită privit: 63% în model, iar 1.80 plătește peste cota corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Dundee United - Celtic

Goluri estimate: 1,37 Dundee United și 1,84 Celtic, total 3,21. 1X2 în model: 29% · 23% · 48%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%1-29,4%0-17,4%2-17,0%0-26,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dundee United. Dundee United a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Celtic. Celtic a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,6 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-4
Pauză0-2
Cornere7-4
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startCeltic · 1.55
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dundee United - Celtic?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 19:45 (ora României) și s-a terminat 0-4.

În ce competiție s-a jucat Dundee United - Celtic?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Dundee United - Celtic?

Pe Tannadice Park, în Dundee, sâmbătă, 15 august, ora 19:45 (ora României).

Cine era favorită în Dundee United - Celtic?

Celtic pleca favorită, la cota 1.55. Meciul s-a terminat 0-4.

Câte goluri s-au marcat în Dundee United - Celtic?

4 goluri, scor final 0-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.