Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Dundee FC - Clyde

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Dundee FC
VEÎVV
Final4-0Pauză 0-0
Clyde
ÎVÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Dundee FC 82%Egal 12%Clyde 7%

Dundee FC 4-0 Clyde: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dundee FC 4-0 Clyde (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 72% pentru victoria lui Dundee FC, iar cotele fără marjă 82%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG n-a ieșit (NG avea 40%). Scorul exact 4-0 avea 5,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (7-5) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Dundee FCîn meciClyde
7
Cornere
5
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dundee FC vs Clyde

Dundee FC marchează 2,8 goluri pe meci și primește 1,4. Clyde marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. La Dundee FC, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,7goluri estimate
71%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Dundee FCultimele 5Clyde
2,00
Puncte / meci
1,20
2,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Dundee FC și ultimele 5 Clyde, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dundee FC3-1-1

V
Dundee FC - Clyde25.07.26 · Cupa Ligii
4-0
E
Ross County - Dundee FC21.07.26 · Cupa Ligii
1-1
Î
Dundee FC - Everton18.07.26 · Amicale intercluburi
0-4
V
Annan Athletic - Dundee FC14.07.26 · Cupa Ligii
0-5
V
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2

Clyde2-0-3

Î
Dundee FC - Clyde25.07.26 · Cupa Ligii
4-0
V
Clyde - Annan Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Rutherglen Glencairn - Clyde04.07.26 · Amicale intercluburi
3-1

Întâlniri directe Dundee FC - Clyde

Dundee FC 1Egal 0Clyde 0
V
Dundee FC - Clyde25.07.2026 · pauză 0-0
4-0

V/E/Î din perspectiva Dundee FC. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dundee FC - Clyde

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dundee FC1.1382% fără marjă
X · Egal7.8012% fără marjă
2 · Clyde14.007% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.02
X2 4.55
12 1.05

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.82
Peste 2.5 1.38

Ambele marchează

GG Da 2.10
GG Nu 1.66

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.80
Pauză peste 1.5 1.92

Analiza de dinainte de meci

Dundee FC - Clyde s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Dundee FC vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 14 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Clyde are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-11. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Dundee FC - Clyde 4-0, pe 25 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Dundee FC, la 1.13, cu egalul la 7.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 82% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.38, iar GG la 2.10.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,7 pentru Dundee FC și 1,0 pentru Clyde. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 72% la victorie, față de 82%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Dundee FC: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.13, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 71%. Cota de 1.38 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) merită privit: 60% în model, iar 2.10 plătește peste cota corectă de 1.67. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Dundee FC - Clyde

Goluri estimate: 2,65 Dundee FC și 1,03 Clyde, total 3,68. 1X2 în model: 72% · 16% · 12%. Peste 2,5: 71% (cotă corectă 1.41). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 29% · peste 2,5: 71% (verde).

Scoruri probabile

2-19,1%2-08,9%3-18,1%3-07,8%1-16,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-0
Pauză0-0
Cornere7-5
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startDundee FC · 1.13
Goluri estimate~3,7
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dundee FC - Clyde?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 4-0.

În ce competiție s-a jucat Dundee FC - Clyde?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Dundee FC - Clyde?

Pe Dens Park, în Dundee, sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Dundee FC - Clyde?

Dundee FC pleca favorită, la cota 1.13. Meciul s-a terminat 4-0.

Câte goluri s-au marcat în Dundee FC - Clyde?

4 goluri, scor final 4-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.