Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Dumbarton - Cove Rangers

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Dumbarton
VÎÎÎÎ
Final2-0Pauză 1-0
Cove Rangers
ÎÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Dumbarton 29%Egal 25%Cove Rangers 46%

Dumbarton 2-0 Cove Rangers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dumbarton 2-0 Cove Rangers (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Dumbarton, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 28%), iar GG n-a ieșit (NG avea 28%). Scorul exact 2-0 avea 3,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Dumbartonîn meciCove Rangers
3
Cornere
7
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dumbarton vs Cove Rangers

Dumbarton marchează 1,2 goluri pe meci și primește 3,2. Cove Rangers marchează 1,0 goluri pe meci și primește 3,4. La Dumbarton, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Dumbarton 1, egal 1, Cove Rangers 3.

~3,8goluri estimate
72%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Dumbartonultimele 5Cove Rangers
0,60
Puncte / meci
0,60
1,2
Goluri marcate / meci
1,0
3,2
Goluri primite / meci
3,4
1
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Dumbarton și ultimele 5 Cove Rangers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dumbarton1-0-4

V
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
East Kilbride - Dumbarton18.07.26 · Cupa Ligii
5-3
Î
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Dumbarton - St. Mirren11.07.26 · Cupa Ligii
0-4
Î
Ayr United - Dumbarton30.06.26 · Amicale intercluburi
3-0

Cove Rangers1-0-4

Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Cove Rangers - St. Mirren18.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2
Î
Cove Rangers - St. Johnstone11.07.26 · Amicale intercluburi
2-4

Întâlniri directe Dumbarton - Cove Rangers

Dumbarton 1Egal 1Cove Rangers 3
V
Dumbarton - Cove Rangers25.07.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Dumbarton - Cove Rangers12.04.2025 · pauză 0-2
1-3
Î
Cove Rangers - Dumbarton22.02.2025 · pauză 1-1
2-1
Î
Dumbarton - Cove Rangers02.11.2024 · pauză 0-0
0-3
E
Cove Rangers - Dumbarton17.08.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Dumbarton. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dumbarton - Cove Rangers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dumbarton3.2029% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Cove Rangers2.0246% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.68
X2 1.31
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.58
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Dumbarton - Cove Rangers s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Dumbarton are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 6-16. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Cove Rangers vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 17. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Dumbarton a câștigat o dată, Cove Rangers de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Dumbarton - Cove Rangers 2-0, pe 25 iulie 2026.

Cove Rangers pleacă favorită, la cota 2.02. Egalul e la 3.70, iar Dumbarton la 3.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,8 pentru Dumbarton și 1,9 pentru Cove Rangers. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 37% la victorie, față de 29%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Dumbarton are 37%, Cove Rangers 41%. Peste 2.5 goluri merită privit: 72% în model, iar 1.54 plătește peste cota corectă de 1.39. Ambele marchează (GG): 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Casele dau 1.49, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Dumbarton - Cove Rangers

Goluri estimate: 1,83 Dumbarton și 1,93 Cove Rangers, total 3,76. 1X2 în model: 37% · 22% · 41%. Peste 2,5: 72% (cotă corectă 1.39). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 28% · peste 2,5: 72% (verde).

Scoruri probabile

1-18,2%1-27,9%2-17,5%2-27,3%1-35,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 16 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 17 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,4 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Cove Rangers e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere3-7
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startCove Rangers · 2.02
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dumbarton - Cove Rangers?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Dumbarton - Cove Rangers?

În Cupa Ligii (Scotia).

Cine era favorită în Dumbarton - Cove Rangers?

Cove Rangers pleca favorită, la cota 2.02. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Dumbarton - Cove Rangers?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.