Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Dumbarton - Airdrieonians

Statistici și rezultat final · marți, 11 august

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Dumbarton
VÎVÎÎ
Final1-3Pauză 0-1
Airdrieonians
EEÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Dumbarton 21%Egal 23%Airdrieonians 56%

Dumbarton 1-3 Airdrieonians: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dumbarton 1-3 Airdrieonians (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 50% pentru victoria lui Airdrieonians, iar cotele fără marjă 56%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 1-3 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (6-6) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Dumbartonîn meciAirdrieonians
6
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dumbarton vs Airdrieonians

Dumbarton marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. Airdrieonians marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Dumbartonultimele 5Airdrieonians
1,20
Puncte / meci
1,00
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
2,2
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Dumbarton și ultimele 5 Airdrieonians, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dumbarton2-0-3

V
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0
Î
Stirling Albion - Dumbarton01.08.26 · League 2
2-0
V
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
East Kilbride - Dumbarton18.07.26 · Cupa Ligii
5-3
Î
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1

Airdrieonians1-2-2

E
Airdrieonians - East Kilbride08.08.26 · League 1
1-1
E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
V
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0

Întâlniri directe Dumbarton - Airdrieonians

Dumbarton 0Egal 0Airdrieonians 2
Î
Dumbarton - Airdrieonians18.01.2025 · pauză 0-2
1-5
Î
Dumbarton - Airdrieonians20.07.2024 · pauză 1-1
3-4

V/E/Î din perspectiva Dumbarton. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dumbarton - Airdrieonians

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dumbarton4.3521% fără marjă
X · Egal3.9023% fără marjă
2 · Airdrieonians1.6456% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.07
X2 1.16
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.22

Analiza de dinainte de meci

Dumbarton - Airdrieonians s-a jucat marți, 11 august, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Dumbarton vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 11. În ultimele 5 meciuri, Airdrieonians are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Dumbarton a câștigat niciodată, Airdrieonians de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 6,5 goluri în medie. Ultima: Dumbarton - Airdrieonians 1-5, pe 18 ianuarie 2025.

Casele o dau favorită pe Airdrieonians, la 1.64, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 56% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Dumbarton și 1,7 pentru Airdrieonians. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Airdrieonians, modelul calculează 50%. Cota de 1.64 e sub cea corectă (2.00) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.54 plătește sub cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Dumbarton - Airdrieonians

Goluri estimate: 1,17 Dumbarton și 1,73 Airdrieonians, total 2,90. 1X2 în model: 26% · 24% · 50%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,1%1-29,6%0-19,5%0-28,2%2-16,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Airdrieonians e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză0-1
Cornere6-6
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startAirdrieonians · 1.64
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dumbarton - Airdrieonians?

S-a jucat marți, 11 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Dumbarton - Airdrieonians?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Dumbarton - Airdrieonians?

Pe The Rock sponsored by Marbill Coaches, în Dumbarton, marți, 11 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Dumbarton - Airdrieonians?

Airdrieonians pleca favorită, la cota 1.64. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Dumbarton - Airdrieonians?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →