De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)
Ultimele 5 / 5: De Graafschap (F) marchează 1.6 și primește 2.0. Feyenoord Rotterdam (F) 2.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 26% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.6 + 2.2
Peste 2.5
1.53 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.51 · Nu 2.40
Analiză De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)
De Graafschap (F) o primește pe Feyenoord Rotterdam (F) duminică, 18 octombrie, ora 17:45 (ora României), în Eredivisie (F) (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
De Graafschap (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Feyenoord Rotterdam (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.45 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 28% pentru De Graafschap (F), 26% pentru egal și 46% pentru Feyenoord Rotterdam (F). Favorită e Feyenoord Rotterdam (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.51 și Nu la 2.40.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 2,10) și cele deduse din cote (1,34 – 1,75) și ajunge la 1,57 goluri estimate pentru De Graafschap (F) și 1,93 pentru Feyenoord Rotterdam (F), adică 3,50 în total. Cu aceste valori, De Graafschap (F) câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Feyenoord Rotterdam (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%.
| Indicator | De Graafschap (F) | Feyenoord Rotterdam (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,57 | 1,93 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 46% |
Goluri estimate
1,57 – 1,93 · total 3,50
1X2 model
32% · 22% · 46%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| De Graafsch. ↓ / Feyenoord R. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 5,8 | 5,6 | 3,6 | 1,7 | 0,7 |
| 1 | 4,7 | 9,2 | 8,8 | 5,7 | 2,7 | 1,1 |
| 2 | 3,7 | 7,2 | 6,9 | 4,5 | 2,2 | 0,8 |
| 3 | 1,9 | 3,8 | 3,6 | 2,3 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,8 | 1,5 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri De Graafschap (F), coloane = goluri Feyenoord Rotterdam (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: De Graafschap (F). De Graafschap (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Feyenoord Rotterdam (F). Feyenoord Rotterdam (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)?
Meciul face parte din Eredivisie (F) (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.45 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru De Graafschap (F), 26% egal și 46% pentru Feyenoord Rotterdam (F), cu Feyenoord Rotterdam (F) favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în De Graafschap (F) – Feyenoord Rotterdam (F)?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,57 pentru De Graafschap (F), 1,93 pentru Feyenoord Rotterdam (F)). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.