Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

Arabia SauditaArabia Saudita · Cupa

Damac - Al Taawoun

Statistici și rezultat final · miercuri, 19 august

Arabia SauditaCupa · Arabia Saudita Final
Damac
ÎVÎÎÎ
Final0-3Pauză 0-1
Al Taawoun
EVÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Damac 19%Egal 25%Al Taawoun 57%

Damac 0-3 Al Taawoun: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Damac 0-3 Al Taawoun (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 50% pentru victoria lui Al Taawoun, iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 52%). Scorul exact 0-3 avea 4,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (4-8) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Damacîn meciAl Taawoun
4
Cornere
8
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Damac vs Al Taawoun

Damac marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. Al Taawoun marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. La Al Taawoun, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Damac 1, egal 1, Al Taawoun 3.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Damacultimele 5Al Taawoun
0,60
Puncte / meci
1,00
1,0
Goluri marcate / meci
0,8
1,8
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Damac și ultimele 5 Al Taawoun, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Damac1-0-4

Î
Al Nassr - Damac21.05.26 · Pro League
4-1
V
Damac - Al Fayha15.05.26 · Pro League
3-0
Î
Al Ittihad - Damac10.05.26 · Pro League
2-1
Î
Damac - Al Khaleej02.05.26 · Pro League
0-2
Î
Al Hilal - Damac28.04.26 · Pro League
1-0

Al Taawoun1-2-2

E
Al Taawoun - Al Khaleej15.08.26 · Pro League
0-0
V
Al Taawoun - Helmond17.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
Î
Al Hazem - Al Taawoun21.05.26 · Pro League
2-0
E
Al Taawoun - Al Riyadh15.05.26 · Pro League
1-1
Î
Al Taawoun - Al Ahli11.05.26 · Pro League
1-2

Întâlniri directe Damac - Al Taawoun

Damac 1Egal 1Al Taawoun 3
V
Damac - Al Taawoun12.02.2026 · pauză 1-1
2-1
Î
Al Taawoun - Damac19.10.2025 · pauză 2-1
6-1
Î
Al Taawoun - Damac08.03.2025 · pauză 3-0
3-0
E
Damac - Al Taawoun19.10.2024 · pauză 0-1
2-2
Î
Damac - Al Taawoun26.04.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Damac. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Damac - Al Taawoun

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Damac4.9019% fără marjă
X · Egal3.7525% fără marjă
2 · Al Taawoun1.6357% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.97
X2 1.17
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.87
Peste 2.5 1.85

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.90

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Damac - Al Taawoun s-a jucat miercuri, 19 august, în Cupa (Arabia Saudita). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Damac are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 5-9. Al Taawoun vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 5 întâlniri directe, Damac a câștigat o dată, Al Taawoun de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,6 goluri în medie. Ultima: Damac - Al Taawoun 2-1, pe 12 februarie 2026.

Al Taawoun pleacă favorită, la cota 1.63. Egalul e la 3.75, iar Damac la 4.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.85, iar GG la 1.80.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,0 pentru Damac și 1,5 pentru Al Taawoun. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Al Taawoun, modelul calculează 50%. Cota de 1.63 e sub cea corectă (2.00) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 55% în model, iar 1.87 e aproape de cota corectă (1.82). Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Damac - Al Taawoun

Goluri estimate: 0,96 Damac și 1,53 Al Taawoun, total 2,49. 1X2 în model: 24% · 26% · 50%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

0-112,7%1-112,2%0-29,7%1-29,3%0-08,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Damac. Damac a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Al Taawoun e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,6 goluri, iar modelul estimează acum 2,5.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Cornere4-8
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startAl Taawoun · 1.63
Goluri estimate~2,5
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Damac - Al Taawoun?

S-a jucat miercuri, 19 august, ora 19:15 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Damac - Al Taawoun?

În Cupa (Arabia Saudita).

Cine era favorită în Damac - Al Taawoun?

Al Taawoun pleca favorită, la cota 1.63. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Damac - Al Taawoun?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.