Duminică25 octombrie
Live 45 Pune pont

AngliaAnglia · Premier League

Crystal Palace - Newcastle

Statistici, pont și cote · duminică, 25 octombrie, ora 16:00

AngliaPremier League · Anglia + Pune pont
Crystal Palace
EÎÎVÎ
Duminică16:0025 octombrie
Newcastle
ÎÎVÎV
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Crystal Palace 33%Egal 26%Newcastle 41%

Statistici Crystal Palace vs Newcastle

Crystal Palace marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,6. Newcastle marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. La Crystal Palace, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Crystal Palace 2, egal 1, Newcastle 2.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Crystal Palaceultimele 5Newcastle
0,80
Puncte / meci
1,20
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
2,6
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Crystal Palace și ultimele 5 Newcastle, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Crystal Palace1-1-3

E
Besiktas - Crystal Palace22.10.26 · Europa League
2-2
Î
Brighton - Crystal Palace18.10.26 · Premier League
5-0
Î
Olympique Lyon - Crystal Palace15.10.26 · Europa League
3-2
V
Crystal Palace - Nottingham Forest11.10.26 · Premier League
3-1
Î
Crystal Palace - Bristol City03.10.26 · Amicale intercluburi
0-2

Newcastle2-0-3

Î
Newcastle - Aston Villa17.10.26 · Premier League
0-1
Î
Coventry City - Newcastle12.10.26 · Premier League
4-1
V
Newcastle - Hull City19.09.26 · Premier League
2-1
Î
Leeds United - Newcastle14.09.26 · Premier League
4-1
V
Millwall - Newcastle08.09.26 · EFL Cup
0-1

Întâlniri directe Crystal Palace - Newcastle

Crystal Palace 2Egal 1Newcastle 2
V
Crystal Palace - Newcastle12.04.2026 · pauză 0-1
2-1
Î
Newcastle - Crystal Palace04.01.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Newcastle - Crystal Palace16.04.2025 · pauză 4-0
5-0
E
Crystal Palace - Newcastle30.11.2024 · pauză 0-0
1-1
V
Crystal Palace - Newcastle24.04.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Crystal Palace. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Crystal Palace - Newcastle

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Crystal Palace - Newcastle

1 · Crystal Palace2.8533% fără marjă
X · Egal3.6526% fără marjă
2 · Newcastle2.3541% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.61
X2 1.42
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.42
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.47
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.62
Pauză peste 1.5 2.22

Cornere

Sub 9.5 1.97
Peste 9.5 1.76

Analiză și pont Crystal Palace - Newcastle

Duminică, 25 octombrie, de la 16:00, Newcastle joacă pe terenul lui Crystal Palace, în Premier League (Anglia).

În ultimele 5 meciuri, Crystal Palace are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Newcastle vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 10.

În ultimele 5 întâlniri directe, Crystal Palace a câștigat de 2 ori, Newcastle de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Crystal Palace - Newcastle 2-1, pe 12 aprilie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.85 pentru gazde, 2.35 pentru oaspeți și 3.65 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.47.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,6 pentru Crystal Palace și 1,7 pentru Newcastle. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Crystal Palace are 36%, Newcastle 41%. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Cota 1.55 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 66%. Cota de 1.47 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Crystal Palace - Newcastle

Goluri estimate: 1,60 Crystal Palace și 1,73 Newcastle, total 3,33. 1X2 în model: 36% · 23% · 41%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,9%1-28,6%2-17,9%2-26,9%0-16,2%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Crystal Palace. Crystal Palace a primit 13 goluri în ultimele 5 partide.
  • Apărare vulnerabilă: Newcastle. Newcastle a primit 10 goluri în ultimele 5 partide.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start25.10, 16:00
FavorităNewcastle · 2.35
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Crystal Palace - Newcastle?

Duminică, 25 octombrie, ora 16:00, ora României.

În ce competiție se joacă Crystal Palace - Newcastle?

În Premier League (Anglia).

Unde se joacă Crystal Palace - Newcastle?

Pe Selhurst Park, în Londra, duminică, 25 octombrie, ora 16:00 (ora României).

Cine e favorită în Crystal Palace - Newcastle?

Niciuna clar: cotele sunt 2.85 la gazde și 2.35 la oaspeți.

Câte goluri se așteaptă în Crystal Palace - Newcastle?

În jur de 3,3, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-1.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →