Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Crusaders - Glenavon

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

Amicale intercluburi Final
Crusaders
EVVVV
Final2-0Pauză 0-0
Glenavon
ÎÎÎEE
Șanse înainte de meci, după cote
Crusaders 40%Egal 27%Glenavon 33%

Crusaders 2-0 Glenavon: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Crusaders 2-0 Glenavon (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 54% pentru victoria lui Crusaders, iar cotele fără marjă 40%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG n-a ieșit (NG avea 43%). Scorul exact 2-0 avea 8,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (6-5) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Crusadersîn meciGlenavon
6
Cornere
5
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Crusaders vs Glenavon

Crusaders marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,0. Glenavon marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,0. Ultimele 8 întâlniri directe: Crusaders 5, egal 0, Glenavon 3.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Crusadersultimele 5Glenavon
2,60
Puncte / meci
0,40
2,0
Goluri marcate / meci
0,6
1,0
Goluri primite / meci
2,0
4
Victorii
0
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Crusaders și ultimele 5 Glenavon, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Crusaders4-1-0

E
Crusaders - Ballinamallard United18.07.26 · Amicale intercluburi
0-0
V
Crusaders - Warrenpoint Town11.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
V
Queen of the South - Crusaders04.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
V
Annagh United - Crusaders28.04.26 · Premiership
2-3
V
Crusaders - Ballymena United25.04.26 · Premiership
3-2

Glenavon0-2-3

Î
Glenavon - Doncaster Rovers16.07.26 · Amicale intercluburi
0-5
Î
Glenavon - Carrick Rangers25.04.26 · Premiership
2-3
Î
Glenavon - Crusaders18.04.26 · Premiership
0-1
E
Bangor FC - Glenavon11.04.26 · Premiership
0-0
E
Ballymena United - Glenavon07.04.26 · Premiership
1-1

Întâlniri directe Crusaders - Glenavon

Crusaders 5Egal 0Glenavon 3
V
Glenavon - Crusaders18.04.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Crusaders - Glenavon14.03.2026 · pauză 0-0
0-3
V
Crusaders - Glenavon15.11.2025 · pauză 2-0
4-1
V
Glenavon - Crusaders27.09.2025 · pauză 0-1
0-2
V
Glenavon - Crusaders22.02.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Glenavon - Crusaders17.12.2024 · pauză 1-1
3-1
Î
Crusaders - Glenavon14.09.2024 · pauză 0-1
0-1
V
Crusaders - Glenavon24.02.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Crusaders. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Crusaders - Glenavon

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Crusaders2.2740% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Glenavon2.8033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.51
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.52

Ambele marchează

GG Da 1.47
GG Nu 2.50

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.56
Pauză peste 1.5 2.22

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Crusaders - Glenavon s-a jucat marți, 21 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Crusaders n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 10 goluri și a primit 5. Glenavon n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 3-10.

În ultimele 8 întâlniri directe, Crusaders a câștigat de 5 ori, Glenavon de 3 ori. Ultima: Glenavon - Crusaders 0-1, pe 18 aprilie 2026.

La case, diferența e mică: Crusaders are cota 2.27, Glenavon 2.80. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.52, iar GG la 1.47.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,8 pentru Crusaders și 1,1 pentru Glenavon. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 54% la victorie, față de 40%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Crusaders, modelul calculează 54%. Cota de 2.27 e peste cea corectă (1.85). Peste 2.5 goluri are 57% în model, dar la 1.52 plătește sub cota corectă de 1.75. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Crusaders - Glenavon

Goluri estimate: 1,82 Crusaders și 1,13 Glenavon, total 2,95. 1X2 în model: 54% · 23% · 23%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%2-19,8%1-09,5%2-08,7%1-26,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Glenavon. Glenavon a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere6-5
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startCrusaders · 2.27
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Crusaders - Glenavon?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Crusaders - Glenavon?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Crusaders - Glenavon?

Pe Seaview, în Belfast, marți, 21 iulie, ora 21:30 (ora României).

Cine era favorită în Crusaders - Glenavon?

Niciuna clar: cotele erau 2.27 la gazde și 2.80 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Crusaders - Glenavon?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →