Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Crewe Alexandra - Stoke City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

Amicale intercluburi Final
Crewe Alexandra
VEÎÎÎ
Final1-1Pauză 0-1
Stoke City
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Crewe Alexandra 26%Egal 28%Stoke City 46%

Crewe Alexandra 1-1 Stoke City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Crewe Alexandra 1-1 Stoke City (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (55%). Scorul exact 1-1 avea 12,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (1-6) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Crewe Alexandraîn meciStoke City
1
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Crewe Alexandra vs Stoke City

Crewe Alexandra marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. Stoke City marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Crewe Alexandraultimele 5Stoke City
0,80
Puncte / meci
0,00
1,2
Goluri marcate / meci
0,4
2,0
Goluri primite / meci
2,2
1
Victorii
0
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Crewe Alexandra și ultimele 5 Stoke City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Crewe Alexandra1-1-3

V
Witton Albion - Crewe Alexandra11.07.26 · Amicale intercluburi
2-3
E
Crewe Alexandra - Cambridge United02.05.26 · League Two
0-0
Î
Chesterfield - Crewe Alexandra25.04.26 · League Two
2-0
Î
Crewe Alexandra - Milton Keynes Dons18.04.26 · League Two
1-3
Î
Grimsby Town - Crewe Alexandra11.04.26 · League Two
3-2

Stoke City0-0-5

Î
Stoke City - Braga10.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
Bristol City - Stoke City02.05.26 · Championship
2-0
Î
Stoke City - Portsmouth25.04.26 · Championship
1-3
Î
Stoke City - Millwall21.04.26 · Championship
1-3
Î
Wrexham - Stoke City18.04.26 · Championship
2-0

Întâlniri directe Crewe Alexandra - Stoke City

Crewe Alexandra 0Egal 0Stoke City 2
Î1-2
Î
Crewe Alexandra - Stoke City23.07.2024 · pauză 1-0
1-2

V/E/Î din perspectiva Crewe Alexandra. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Crewe Alexandra - Stoke City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Crewe Alexandra3.5526% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Stoke City1.9746% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.65
X2 1.27
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.72

Analiza de dinainte de meci

Crewe Alexandra - Stoke City s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Crewe Alexandra are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-10. Stoke City n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 11.

În ultimele 2 întâlniri directe, Crewe Alexandra a câștigat niciodată, Stoke City de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Crewe Alexandra - Stoke City 1-2, pe 23 iulie 2025.

Stoke City pleacă favorită, la cota 1.97. Egalul e la 3.30, iar Crewe Alexandra la 3.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.78.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Crewe Alexandra și 1,4 pentru Stoke City. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 38% la victorie, față de 26%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Crewe Alexandra are 38%, Stoke City 36%. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.28 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Crewe Alexandra - Stoke City

Goluri estimate: 1,38 Crewe Alexandra și 1,35 Stoke City, total 2,73. 1X2 în model: 38% · 26% · 36%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-112,2%1-09,0%0-18,8%2-18,4%1-28,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Crewe Alexandra. Crewe Alexandra a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Stoke City. Stoke City a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Stoke City. Stoke City a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Stoke City e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere1-6
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startStoke City · 1.97
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Crewe Alexandra - Stoke City?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Crewe Alexandra - Stoke City?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Crewe Alexandra - Stoke City?

Pe Stadionul Alexandra, în Crewe, sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Crewe Alexandra - Stoke City?

Stoke City pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Crewe Alexandra - Stoke City?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →