Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

Cove Rangers - Peterhead

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
Cove Rangers
ÎÎÎEÎ
Final3-0Pauză 0-0
Peterhead
VVVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Cove Rangers 36%Egal 29%Peterhead 36%

Cove Rangers 3-0 Peterhead: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cove Rangers 3-0 Peterhead (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru victoria lui Cove Rangers, iar cotele fără marjă 36%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG n-a ieșit (NG avea 52%). Scorul exact 3-0 avea 1,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Cove Rangersîn meciPeterhead
3
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cove Rangers vs Peterhead

Cove Rangers marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,2. Peterhead marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,6. Ultimele 4 întâlniri directe: Cove Rangers 2, egal 0, Peterhead 2.

~2,5goluri estimate
46%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Cove Rangersultimele 5Peterhead
0,20
Puncte / meci
2,00
0,4
Goluri marcate / meci
1,6
2,2
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Cove Rangers și ultimele 5 Peterhead, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cove Rangers0-1-4

Î
East Kilbride - Cove Rangers15.08.26 · League 1
3-0
Î
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2
Î
East Fife - Cove Rangers08.08.26 · League 1
2-0
E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0

Peterhead3-1-1

V
Peterhead - East Fife15.08.26 · League 1
2-1
V
Banks O'Dee - Peterhead11.08.26 · Cupa Challenge
1-5
V
Queen of the South - Peterhead08.08.26 · League 1
0-1
Î
Peterhead - Ross County01.08.26 · League 1
0-1
E
Peterhead - Kilmarnock25.07.26 · Cupa Ligii
0-0

Întâlniri directe Cove Rangers - Peterhead

Cove Rangers 2Egal 0Peterhead 2
V
Cove Rangers - Peterhead07.03.2026 · pauză 1-1
2-1
V
Peterhead - Cove Rangers27.12.2025 · pauză 0-2
0-4
Î
Cove Rangers - Peterhead01.11.2025 · pauză 1-1
1-2
Î
Peterhead - Cove Rangers23.08.2025 · pauză 2-0
3-1

V/E/Î din perspectiva Cove Rangers. 4 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cove Rangers - Peterhead

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cove Rangers2.5536% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Peterhead2.5736% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.42
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.83
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.70

Analiza de dinainte de meci

Cove Rangers - Peterhead s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cove Rangers n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 2-11. Peterhead vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 3.

În ultimele 4 întâlniri directe, Cove Rangers a câștigat de 2 ori, Peterhead de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Cove Rangers - Peterhead 2-1, pe 7 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.55 pentru gazde, 2.57 pentru oaspeți și 3.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.72.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 0,9 pentru Cove Rangers și 1,6 pentru Peterhead. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 21% la victorie, față de 36%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Peterhead merită privit: 54% în model, iar 2.57 plătește peste cota corectă de 1.85. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.26, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Cove Rangers - Peterhead

Goluri estimate: 0,91 Cove Rangers și 1,61 Peterhead, total 2,52. 1X2 în model: 21% · 25% · 54%. Peste 2,5: 46% (cotă corectă 2.17). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 54% · peste 2,5: 46% (verde).

Scoruri probabile

0-113,0%1-111,8%0-210,4%1-29,5%0-08,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Cove Rangers. Cove Rangers a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză0-0
Cornere3-4
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startCove Rangers · 2.55
Goluri estimate~2,5
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cove Rangers - Peterhead?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Cove Rangers - Peterhead?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat Cove Rangers - Peterhead?

Pe Balmoral Stadium, în Aberdeen, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Cove Rangers - Peterhead?

Niciuna clar: cotele erau 2.55 la gazde și 2.57 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Cove Rangers - Peterhead?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →