Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Cove Rangers - Dumbarton

Statistici și rezultat final · marți, 8 septembrie

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Cove Rangers
EÎVVÎ
Final6-1Pauză 2-1
Dumbarton
VÎEÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Cove Rangers 57%Egal 22%Dumbarton 21%

Cove Rangers 6-1 Dumbarton: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cove Rangers 6-1 Dumbarton (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Cove Rangers, iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 6-1 avea sub 0,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Cove Rangersîn meciDumbarton
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cove Rangers vs Dumbarton

Cove Rangers marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Dumbarton marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,2. La Dumbarton, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Cove Rangers 3, egal 1, Dumbarton 1.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cove Rangersultimele 5Dumbarton
1,40
Puncte / meci
0,80
1,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Cove Rangers și ultimele 5 Dumbarton, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cove Rangers2-1-2

E
Cove Rangers - Alloa Athletic05.09.26 · League 1
1-1
Î
Hamilton Academical - Cove Rangers29.08.26 · League 1
1-0
V
Cove Rangers - Dundee Utd B25.08.26 · Cupa Challenge
2-0
V
Cove Rangers - Peterhead22.08.26 · League 1
3-0
Î
East Kilbride - Cove Rangers15.08.26 · League 1
3-0

Dumbarton1-1-3

V
Dumbarton - Elgin City05.09.26 · League 2
2-1
Î
Annan Athletic - Dumbarton29.08.26 · League 2
2-0
E
Dumbarton - Celtic B25.08.26 · Cupa Challenge
2-2
Î
Kelty Hearts - Dumbarton22.08.26 · League 2
3-1
Î
Dumbarton - Edinburgh City15.08.26 · League 2
0-3

Întâlniri directe Cove Rangers - Dumbarton

Cove Rangers 3Egal 1Dumbarton 1
Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.2026 · pauză 1-0
2-0
V
Dumbarton - Cove Rangers12.04.2025 · pauză 0-2
1-3
V
Cove Rangers - Dumbarton22.02.2025 · pauză 1-1
2-1
V
Dumbarton - Cove Rangers02.11.2024 · pauză 0-0
0-3
E
Cove Rangers - Dumbarton17.08.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Cove Rangers. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cove Rangers - Dumbarton

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cove Rangers1.6057% fără marjă
X · Egal4.2022% fără marjă
2 · Dumbarton4.3521% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.12
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.11
Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.46

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.63
Pauză peste 1.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Cove Rangers - Dumbarton s-a jucat marți, 8 septembrie, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cove Rangers vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Dumbarton are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Cove Rangers a câștigat de 3 ori, Dumbarton o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Dumbarton - Cove Rangers 2-0, pe 25 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Cove Rangers, la 1.60, cu egalul la 4.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.46, iar GG la 1.55.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,9 pentru Cove Rangers și 1,1 pentru Dumbarton. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Cove Rangers are 56% în model, dar la 1.60 plătește sub cota corectă de 1.79. Peste 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. La 1.46, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cove Rangers - Dumbarton

Goluri estimate: 1,88 Cove Rangers și 1,09 Dumbarton, total 2,97. 1X2 în model: 56% · 22% · 22%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-19,9%1-09,6%2-09,1%3-16,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,7 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final6-1
Pauză2-1
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startCove Rangers · 1.60
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cove Rangers - Dumbarton?

S-a jucat marți, 8 septembrie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 6-1.

În ce competiție s-a jucat Cove Rangers - Dumbarton?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Cove Rangers - Dumbarton?

Pe Balmoral Stadium, în Aberdeen, marți, 8 septembrie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Cove Rangers - Dumbarton?

Cove Rangers pleca favorită, la cota 1.60. Meciul s-a terminat 6-1.

Câte goluri s-au marcat în Cove Rangers - Dumbarton?

7 goluri, scor final 6-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →