Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

Cove Rangers - Alloa Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
Cove Rangers
ÎVVÎÎ
Final1-1Pauză 1-0
Alloa Athletic
EVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Cove Rangers 30%Egal 29%Alloa Athletic 42%

Cove Rangers 1-1 Alloa Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cove Rangers 1-1 Alloa Athletic (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 1-1 avea 11,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (4-7) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Cove Rangersîn meciAlloa Athletic
4
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cove Rangers vs Alloa Athletic

Cove Rangers marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,6. Alloa Athletic marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,4. Ultimele 8 întâlniri directe: Cove Rangers 2, egal 3, Alloa Athletic 3.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cove Rangersultimele 5Alloa Athletic
1,20
Puncte / meci
2,60
1,4
Goluri marcate / meci
2,2
1,6
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Cove Rangers și ultimele 5 Alloa Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cove Rangers2-0-3

Î
Hamilton Academical - Cove Rangers29.08.26 · League 1
1-0
V
Cove Rangers - Dundee Utd B25.08.26 · Cupa Challenge
2-0
V
Cove Rangers - Peterhead22.08.26 · League 1
3-0
Î
East Kilbride - Cove Rangers15.08.26 · League 1
3-0
Î
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2

Alloa Athletic4-1-0

E
Alloa Athletic - Peterhead29.08.26 · League 1
1-1
V
Alloa Athletic - Motherwell B25.08.26 · Cupa Challenge
3-0
V
Queen of the South - Alloa Athletic22.08.26 · League 1
0-2
V
Alloa Athletic - Montrose15.08.26 · League 1
3-0
V
Alloa Athletic - Stranraer11.08.26 · Cupa Challenge
2-1

Întâlniri directe Cove Rangers - Alloa Athletic

Cove Rangers 2Egal 3Alloa Athletic 3
Î
Cove Rangers - Alloa Athletic04.04.2026 · pauză 0-0
0-1
E
Alloa Athletic - Cove Rangers31.01.2026 · pauză 1-0
2-2
E
Cove Rangers - Alloa Athletic22.11.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Alloa Athletic - Cove Rangers20.09.2025 · pauză 2-0
2-1
E
Cove Rangers - Alloa Athletic19.04.2025 · pauză 1-0
1-1
Î
Alloa Athletic - Cove Rangers01.03.2025 · pauză 0-1
2-1
V
Cove Rangers - Alloa Athletic21.12.2024 · pauză 1-0
2-0
V
Alloa Athletic - Cove Rangers05.10.2024 · pauză 0-2
0-2

V/E/Î din perspectiva Cove Rangers. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cove Rangers - Alloa Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cove Rangers3.0530% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Alloa Athletic2.2042% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.51
X2 1.36
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.87
Peste 2.5 1.85

Ambele marchează

GG Da 1.67
GG Nu 2.07

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.40
Pauză peste 1.5 2.60

Analiza de dinainte de meci

Cove Rangers - Alloa Athletic s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Cove Rangers are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-8. Alloa Athletic n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 11 goluri și a primit 2.

În ultimele 8 întâlniri directe, Cove Rangers a câștigat de 2 ori, Alloa Athletic de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Cove Rangers - Alloa Athletic 0-1, pe 4 aprilie 2026.

Alloa Athletic pleacă favorită, la cota 2.20. Egalul e la 3.20, iar Cove Rangers la 3.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.85, iar GG la 1.67.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Cove Rangers și 1,7 pentru Alloa Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Alloa Athletic: 52% în model, cota corectă ar fi 1.92. Casele dau 2.20, mai mult. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.23 e sub cea corectă (1.33) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cove Rangers - Alloa Athletic

Goluri estimate: 1,06 Cove Rangers și 1,68 Alloa Athletic, total 2,74. 1X2 în model: 24% · 24% · 52%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-111,5%0-110,8%1-29,7%0-29,1%1-06,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere4-7
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startAlloa Athletic · 2.20
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cove Rangers - Alloa Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Cove Rangers - Alloa Athletic?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat Cove Rangers - Alloa Athletic?

Pe Balmoral Stadium, în Aberdeen, sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Cove Rangers - Alloa Athletic?

Alloa Athletic pleca favorită, la cota 2.20. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Cove Rangers - Alloa Athletic?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →