Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

Cove Rangers - Airdrieonians

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
Cove Rangers
ÎÎÎVÎ
Final0-0Pauză 0-0
Airdrieonians
ÎVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Cove Rangers 27%Egal 27%Airdrieonians 46%

Cove Rangers 0-0 Airdrieonians: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cove Rangers 0-0 Airdrieonians (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 22% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 0-0 avea 4,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (4-5) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Cove Rangersîn meciAirdrieonians
4
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cove Rangers vs Airdrieonians

Cove Rangers marchează 1,0 goluri pe meci și primește 3,4. Airdrieonians marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Cove Rangers, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cove Rangersultimele 5Airdrieonians
0,60
Puncte / meci
0,60
1,0
Goluri marcate / meci
1,2
3,4
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Cove Rangers și ultimele 5 Airdrieonians, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cove Rangers1-0-4

Î
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Cove Rangers - St. Mirren18.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2
Î
Cove Rangers - St. Johnstone11.07.26 · Amicale intercluburi
2-4

Airdrieonians1-0-4

Î
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
V
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2
Î
Ayr United - Airdrieonians04.07.26 · Amicale intercluburi
2-1

Întâlniri directe Cove Rangers - Airdrieonians

Cove Rangers 0Egal 1Airdrieonians 1
E
Airdrieonians - Cove Rangers17.05.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Cove Rangers - Airdrieonians14.05.2025 · pauză 1-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Cove Rangers. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cove Rangers - Airdrieonians

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cove Rangers3.4027% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Airdrieonians2.0046% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.51
X2 1.38
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.75
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 2.80

Analiza de dinainte de meci

Cove Rangers - Airdrieonians s-a jucat sâmbătă, 1 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Cove Rangers are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 5-17. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Airdrieonians vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Cove Rangers a câștigat niciodată, Airdrieonians o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,5 goluri în medie. Ultima: Airdrieonians - Cove Rangers 0-0, pe 17 mai 2025.

Airdrieonians pleacă favorită, la cota 2.00. Egalul e la 3.35, iar Cove Rangers la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.80.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,3 pentru Cove Rangers și 1,9 pentru Airdrieonians. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Airdrieonians are 52% în model, iar 2.00 e aproape de cota corectă (1.92). Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Casele dau 1.95, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 62%. Cota de 1.80 e peste cea corectă (1.61). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cove Rangers - Airdrieonians

Goluri estimate: 1,29 Cove Rangers și 1,89 Airdrieonians, total 3,18. 1X2 în model: 26% · 22% · 52%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,1%1-29,6%0-17,9%0-27,4%2-16,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 17 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,8 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Airdrieonians e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere4-5
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startAirdrieonians · 2.00
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cove Rangers - Airdrieonians?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Cove Rangers - Airdrieonians?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat Cove Rangers - Airdrieonians?

Pe Balmoral Stadium, în Aberdeen, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Cove Rangers - Airdrieonians?

Airdrieonians pleca favorită, la cota 2.00. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Cove Rangers - Airdrieonians?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →