Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

IrlandaIrlanda · First Division

Cork City - Wexford

Statistici și rezultat final · vineri, 28 august

IrlandaFirst Division · Irlanda Final
Cork City
EVVVÎ
Final2-0Pauză 0-0
Wexford
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Cork City 71%Egal 17%Wexford 12%

Cork City 2-0 Wexford: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cork City 2-0 Wexford (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 62% pentru victoria lui Cork City, iar cotele fără marjă 71%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 33%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 2-0 avea 8,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (9-4) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Cork Cityîn meciWexford
9
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cork City vs Wexford

Cork City marchează 2,6 goluri pe meci și primește 2,0. Wexford marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. La Cork City, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Wexford nu a câștigat niciuna dintre ultimele 7 întâlniri.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Cork Cityultimele 5Wexford
2,00
Puncte / meci
1,20
2,6
Goluri marcate / meci
1,0
2,0
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
5
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Cork City și ultimele 5 Wexford, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cork City3-1-1

E
Treaty United - Cork City21.08.26 · First Division
2-2
V
Cork City - Kerry07.08.26 · First Division
3-1
V
Cork City - Athlone Town03.08.26 · First Division
3-2
V
Finn Harps - Cork City31.07.26 · First Division
0-3
Î
UC Dublin - Cork City24.07.26 · First Division
5-2

Wexford2-0-3

Î
Wexford - Athlone Town21.08.26 · First Division
0-2
Î
UC Dublin - Wexford07.08.26 · First Division
4-1
V
Wexford - Bray Wanderers03.08.26 · First Division
2-1
Î
Cobh Ramblers - Wexford31.07.26 · First Division
1-0
V
Longford Town - Wexford25.07.26 · First Division
1-2

Întâlniri directe Cork City - Wexford

Cork City 5Egal 2Wexford 0
V
Wexford - Cork City12.06.2026 · pauză 0-0
0-2
V
Cork City - Wexford17.04.2026 · pauză 1-1
2-1
V
Wexford - Cork City20.02.2026 · pauză 0-2
1-4
V
Cork City - Wexford18.10.2024 · pauză 3-0
6-0
V
Wexford - Cork City04.07.2024 · pauză 1-1
1-3
E
Cork City - Wexford06.05.2024 · pauză 1-1
1-1
E
Wexford - Cork City01.04.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Cork City. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cork City - Wexford

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cork City1.2971% fără marjă
X · Egal5.4017% fără marjă
2 · Wexford7.4012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.08
X2 2.60
12 1.15

Goluri

Peste 1.5 1.12
Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.51

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.60
Pauză peste 1.5 2.15

Analiza de dinainte de meci

Cork City - Wexford s-a jucat vineri, 28 august, în First Division (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cork City vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Wexford are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-9.

În ultimele 7 întâlniri directe, Cork City a câștigat de 5 ori, Wexford niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,4 goluri în medie. Ultima: Wexford - Cork City 0-2, pe 12 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Cork City, la 1.29, cu egalul la 5.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 71% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.51, iar GG la 1.72.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,3 pentru Cork City și 1,2 pentru Wexford. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 62% la victorie, față de 71%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Cork City: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. La 1.29, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 67%. Cota de 1.51 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) merită privit: 62% în model, iar 1.72 plătește peste cota corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Cork City - Wexford

Goluri estimate: 2,25 Cork City și 1,17 Wexford, total 3,42. 1X2 în model: 62% · 19% · 19%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

2-19,7%1-18,6%2-08,3%1-07,4%3-17,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cork City. Cork City a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Wexford. Wexford a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere9-4
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startCork City · 1.29
Goluri estimate~3,4
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cork City - Wexford?

S-a jucat vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Cork City - Wexford?

În First Division (Irlanda).

Unde s-a jucat Cork City - Wexford?

Pe Turners Cross, în Cork, vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Cork City - Wexford?

Cork City pleca favorită, la cota 1.29. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Cork City - Wexford?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din First Division

Toată liga →