Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

IrlandaIrlanda · First Division

Cork City - Athlone Town

Statistici și rezultat final · luni, 3 august

IrlandaFirst Division · Irlanda Final
Cork City
VVÎEÎ
Final3-2Pauză 3-1
Athlone Town
ÎEÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Cork City 70%Egal 18%Athlone Town 12%

Cork City 3-2 Athlone Town: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cork City 3-2 Athlone Town (pauză 3-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Cork City, iar cotele fără marjă 70%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (65%). Scorul exact 3-2 avea 4,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (9-8) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Cork Cityîn meciAthlone Town
9
Cornere
8
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cork City vs Athlone Town

Cork City marchează 2,0 goluri pe meci și primește 2,8. Athlone Town marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. La Cork City, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Cork City 4, egal 1, Athlone Town 2.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
65%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cork Cityultimele 5Athlone Town
1,40
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,6
2,8
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
40%
4
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Cork City și ultimele 5 Athlone Town, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cork City2-1-2

V
Cork City - Athlone Town03.08.26 · First Division
3-2
V
Finn Harps - Cork City31.07.26 · First Division
0-3
Î
UC Dublin - Cork City24.07.26 · First Division
5-2
E
Shamrock Rovers - Cork City17.07.26 · Cupa FAI
1-1
Î
Cork City - Cardiff City14.07.26 · Amicale intercluburi
1-6

Athlone Town2-1-2

Î
Cork City - Athlone Town03.08.26 · First Division
3-2
E
Athlone Town - UC Dublin31.07.26 · First Division
0-0
Î
Treaty United - Athlone Town24.07.26 · First Division
2-1
V
Athlone Town - Midleton17.07.26 · Cupa FAI
3-0
V
Athlone Town - Cobh Ramblers10.07.26 · First Division
2-0

Întâlniri directe Cork City - Athlone Town

Cork City 4Egal 1Athlone Town 2
V
Cork City - Athlone Town03.08.2026 · pauză 3-1
3-2
V
Athlone Town - Cork City22.05.2026 · pauză 0-0
0-3
V
Cork City - Athlone Town27.03.2026 · pauză 2-1
4-1
Î
Athlone Town - Cork City11.10.2024 · pauză 1-1
4-1
E
Cork City - Athlone Town09.08.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Athlone Town - Cork City31.05.2024 · pauză 1-0
1-0
V
Cork City - Athlone Town29.03.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Cork City. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cork City - Athlone Town

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cork City1.3070% fără marjă
X · Egal5.1018% fără marjă
2 · Athlone Town7.5012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.06
X2 2.65
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.85

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.53
Pauză peste 1.5 2.27

Cornere

Sub 9.5 1.88
Peste 9.5 1.82

Analiza de dinainte de meci

Cork City - Athlone Town s-a jucat luni, 3 august, în First Division (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cork City vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Athlone Town are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Cork City a câștigat de 4 ori, Athlone Town de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Cork City - Athlone Town 3-2, pe 3 august 2026.

Casele o dau favorită pe Cork City, la 1.30, cu egalul la 5.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 70% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.85.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Cork City și 1,5 pentru Athlone Town. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 46% la victorie, față de 70%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 69% în model, dar la 1.06 plătește sub cota corectă de 1.45. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Cota 1.64 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 65%. Cota de 1.85 e peste cea corectă (1.54). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cork City - Athlone Town

Goluri estimate: 1,84 Cork City și 1,48 Athlone Town, total 3,32. 1X2 în model: 46% · 23% · 31%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 65% (cotă corectă 1.54). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,8%2-19,1%1-27,3%1-06,7%2-26,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cork City. Cork City a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză3-1
Cornere9-8
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startCork City · 1.30
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cork City - Athlone Town?

S-a jucat luni, 3 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Cork City - Athlone Town?

În First Division (Irlanda).

Unde s-a jucat Cork City - Athlone Town?

Pe Turners Cross, în Cork, luni, 3 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Cork City - Athlone Town?

Cork City pleca favorită, la cota 1.30. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Cork City - Athlone Town?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din First Division

Toată liga →