Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

Columbus Crew - UNAM Pumas

Statistici și rezultat final · miercuri, 12 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
Columbus Crew
EVVEV
Final1-1Pauză 1-1
UNAM Pumas
EÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Columbus Crew 52%Egal 23%UNAM Pumas 25%

Columbus Crew 1-1 UNAM Pumas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Columbus Crew 1-1 UNAM Pumas (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 23%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 39%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 1-1 avea 10,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (10-3) și 6 cartonașe galbene (1-5).

Columbus Crewîn meciUNAM Pumas
10
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Columbus Crew vs UNAM Pumas

Columbus Crew marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,2. UNAM Pumas marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. La Columbus Crew, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,2goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Columbus Crewultimele 5UNAM Pumas
2,20
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Columbus Crew și ultimele 5 UNAM Pumas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Columbus Crew3-2-0

E
Columbus Crew - UNAM Pumas12.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-1
V
Columbus Crew - Pachuca08.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-1
V
Columbus Crew - Atlas05.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
3-1
E
Inter Miami - Columbus Crew02.08.26 · MLS
2-2
V
Columbus Crew - Cincinnati26.07.26 · MLS
2-1

UNAM Pumas2-1-2

E
Columbus Crew - UNAM Pumas12.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-1
Î
Cincinnati - UNAM Pumas08.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-0
Î
Charlotte - UNAM Pumas05.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
3-0
V
Juarez - UNAM Pumas01.08.26 · Liga MX - Apertura
1-5
V
Deportivo Toluca - UNAM Pumas22.07.26 · Liga MX - Apertura
1-2

Întâlniri directe Columbus Crew - UNAM Pumas

Columbus Crew 0Egal 1UNAM Pumas 0
E
Columbus Crew - UNAM Pumas12.08.2026 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Columbus Crew. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Columbus Crew - UNAM Pumas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Columbus Crew1.8352% fără marjă
X · Egal4.1023% fără marjă
2 · UNAM Pumas3.8525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.17
X2 2.37
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.42
Peste 2.5 1.57

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.62
Pauză peste 1.5 2.25

Cornere

Sub 9.5 1.53
Peste 9.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Columbus Crew - UNAM Pumas s-a jucat miercuri, 12 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Columbus Crew n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 10 goluri și a primit 6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, UNAM Pumas are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-8.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Columbus Crew - UNAM Pumas 1-1, pe 12 august 2026.

Casele o dau favorită pe Columbus Crew, la 1.83, cu egalul la 4.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.57, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Columbus Crew și 1,3 pentru UNAM Pumas. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Columbus Crew are 50% în model, dar la 1.83 plătește sub cota corectă de 2.00. Peste 2.5 goluri: 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.57 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 62%. Cota de 1.60 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Columbus Crew - UNAM Pumas

Goluri estimate: 1,84 Columbus Crew și 1,32 UNAM Pumas, total 3,16. 1X2 în model: 50% · 23% · 27%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-19,5%1-07,8%2-07,2%1-26,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: UNAM Pumas. UNAM Pumas a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere10-3
Cartonașe galbene1-5
Favorită la startColumbus Crew · 1.83
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Columbus Crew - UNAM Pumas?

S-a jucat miercuri, 12 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Columbus Crew - UNAM Pumas?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Unde s-a jucat Columbus Crew - UNAM Pumas?

Pe ScottsMiracle-Gro Field, în Columbus, Ohio, miercuri, 12 august, ora 02:30 (ora României).

Cine era favorită în Columbus Crew - UNAM Pumas?

Columbus Crew pleca favorită, la cota 1.83. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Columbus Crew - UNAM Pumas?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.