Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

UruguayUruguay · Copa Uruguay

Colon FC - Fenix

Statistici și rezultat final · marți, 1 septembrie

UruguayCopa Uruguay · Uruguay Final
Colon FC
VEVVÎ
Final3-3Pauză 1-1
Fenix
EÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Colon FC 33%Egal 33%Fenix 34%

Colon FC 3-3 Fenix: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Colon FC 3-3 Fenix (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 29% pentru egalul, iar cotele fără marjă 33%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 39%), iar GG a ieșit (45%). Scorul exact 3-3 avea 0,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (3-9) și 7 cartonașe galbene (2-5).

Colon FCîn meciFenix
3
Cornere
9
2
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Colon FC vs Fenix

Colon FC marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Fenix marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,4. La Fenix, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Colon FC 2, egal 1, Fenix 1.

~2,2goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
45%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Colon FCultimele 5Fenix
2,00
Puncte / meci
1,00
1,2
Goluri marcate / meci
0,8
1,2
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Colon FC și ultimele 5 Fenix, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Colon FC3-1-1

V
Colon FC - Tacuarembo29.08.26 · Segunda Division
1-0
E
Plaza Colonia - Colon FC22.08.26 · Segunda Division
1-1
V
Colon FC - La Luz FC17.08.26 · Segunda Division
2-1
V
Colon FC - Cerrito08.08.26 · Segunda Division
1-0
Î
Atenas San Carlos - Colon FC03.08.26 · Segunda Division
4-1

Fenix1-2-2

E
Fenix - Miramar Misiones30.08.26 · Segunda Division
1-1
Î
Fenix - Liverpool Montevideo27.08.26 · Copa Uruguay
0-2
V
Tacuarembo - Fenix23.08.26 · Segunda Division
0-2
Î
Fenix - Plaza Colonia16.08.26 · Segunda Division
1-4
E
Fenix - La Luz FC08.08.26 · Segunda Division
0-0

Întâlniri directe Colon FC - Fenix

Colon FC 2Egal 1Fenix 1
E
Colon FC - Fenix13.06.2026 · pauză 0-1
1-1
V
Fenix - Colon FC15.09.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Colon FC - Fenix22.06.2025 · pauză 0-0
1-3
V
Fenix - Colon FC07.04.2025 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Colon FC. 2 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Colon FC - Fenix

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Colon FC2.8033% fără marjă
X · Egal2.7733% fără marjă
2 · Fenix2.7034% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.37
12 1.37

Goluri

Peste 1.5 1.46
Sub 2.5 1.45
Peste 2.5 2.47

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.68

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.22
Pauză peste 1.5 3.45

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Colon FC - Fenix s-a jucat marți, 1 septembrie, în Copa Uruguay (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Colon FC are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 6-6. Fenix vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Colon FC a câștigat de 2 ori, Fenix o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Colon FC - Fenix 1-1, pe 13 iunie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.80 pentru gazde, 2.70 pentru oaspeți și 2.77 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.47, iar GG la 2.07.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,2 pentru Colon FC și 1,1 pentru Fenix. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 68%. Cota de 1.39 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 61% în model, dar la 1.45 plătește sub cota corectă de 1.64. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Colon FC - Fenix

Goluri estimate: 1,19 Colon FC și 1,05 Fenix, total 2,24. 1X2 în model: 39% · 29% · 32%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 45% (cotă corectă 2.22). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-113,3%1-012,7%0-111,2%0-010,6%2-17,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză1-1
Cornere3-9
Cartonașe galbene2-5
Favorită la startFenix · 2.70
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Colon FC - Fenix?

S-a jucat marți, 1 septembrie, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat Colon FC - Fenix?

În Copa Uruguay (Uruguay).

Unde s-a jucat Colon FC - Fenix?

Pe Parque Palermo, în Montevideo, marți, 1 septembrie, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Colon FC - Fenix?

Niciuna clar: cotele erau 2.80 la gazde și 2.70 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în Colon FC - Fenix?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Copa Uruguay

Toată liga →