Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Clyde - Stranraer

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Clyde
ÎVÎVÎ
Final3-1Pauză 3-1
Stranraer
ÎÎEÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Clyde 47%Egal 27%Stranraer 27%

Clyde 3-1 Stranraer: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clyde 3-1 Stranraer (pauză 3-1). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Clyde, iar cotele fără marjă 47%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG a ieșit (59%). Scorul exact 3-1 avea 5,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (7-7) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Clydeîn meciStranraer
7
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clyde vs Stranraer

Clyde marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. Stranraer marchează 0,8 goluri pe meci și primește 2,0. La Clyde, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Clyde 4, egal 3, Stranraer 1.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clydeultimele 5Stranraer
1,20
Puncte / meci
0,40
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
2,2
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Clyde și ultimele 5 Stranraer, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clyde2-0-3

Î
Dundee FC - Clyde25.07.26 · Cupa Ligii
4-0
V
Clyde - Annan Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Rutherglen Glencairn - Clyde04.07.26 · Amicale intercluburi
3-1

Stranraer0-2-3

Î
Falkirk - Stranraer25.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Stranraer - Edinburgh City21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
E
Alloa Athletic - Stranraer18.07.26 · Cupa Ligii
2-2
Î
Stranraer - Ayr United11.07.26 · Cupa Ligii
2-3
E
Greenock Morton - Stranraer04.07.26 · Amicale intercluburi
0-0

Întâlniri directe Clyde - Stranraer

Clyde 4Egal 3Stranraer 1
Î
Stranraer - Clyde24.03.2026 · pauză 1-1
3-1
V
Clyde - Stranraer21.03.2026 · pauză 0-0
2-1
E
Clyde - Stranraer08.11.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Stranraer - Clyde23.08.2025 · pauză 1-1
1-1
V
Stranraer - Clyde29.03.2025 · pauză 0-0
1-2
V
Clyde - Stranraer08.02.2025 · pauză 0-0
2-0
E
Stranraer - Clyde28.12.2024 · pauză 0-1
1-1
V
Clyde - Stranraer10.08.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Clyde. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clyde - Stranraer

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clyde1.9747% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Stranraer3.4027% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.37
X2 1.54
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.82

Ambele marchează

GG Da 1.68
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.40
Pauză peste 1.5 2.60

Analiza de dinainte de meci

Clyde - Stranraer s-a jucat sâmbătă, 1 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Clyde are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Stranraer n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 4 goluri și a primit 10.

În ultimele 8 întâlniri directe, Clyde a câștigat de 4 ori, Stranraer o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Stranraer - Clyde 3-1, pe 24 martie 2026.

Clyde pleacă favorită, la cota 1.97. Egalul e la 3.45, iar Stranraer la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.82, iar GG la 1.68.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Clyde și 1,3 pentru Stranraer. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 69%. Cota de 1.37 e sub cea corectă (1.45) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 57% în model, iar 1.82 e aproape de cota corectă (1.75). Ambele marchează (GG): 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Cota 1.68 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clyde - Stranraer

Goluri estimate: 1,64 Clyde și 1,32 Stranraer, total 2,96. 1X2 în model: 45% · 24% · 31%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,2%2-19,2%1-08,5%1-27,4%2-07,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Stranraer. Stranraer a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză3-1
Cornere7-7
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startClyde · 1.97
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clyde - Stranraer?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Clyde - Stranraer?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Clyde - Stranraer?

Pe New Douglas Park, în Hamilton, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Clyde - Stranraer?

Clyde pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Clyde - Stranraer?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →