Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Clyde - Forfar Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Clyde
VÎÎVÎ
Final3-0Pauză 2-0
Forfar Athletic
VÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Clyde 55%Egal 24%Forfar Athletic 21%

Clyde 3-0 Forfar Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clyde 3-0 Forfar Athletic (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Clyde, iar cotele fără marjă 55%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 3-0 avea 2,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (4-4) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Clydeîn meciForfar Athletic
4
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clyde vs Forfar Athletic

Clyde marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,2. Forfar Athletic marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. La Clyde, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Forfar Athletic nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clydeultimele 5Forfar Athletic
1,20
Puncte / meci
2,00
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
2,2
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Clyde și ultimele 5 Forfar Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clyde2-0-3

V
Annan Athletic - Clyde15.08.26 · League 2
1-2
Î
Clyde - St. Mirren B11.08.26 · Cupa Challenge
1-4
Î
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0
V
Clyde - Stranraer01.08.26 · League 2
3-1
Î
Dundee FC - Clyde25.07.26 · Cupa Ligii
4-0

Forfar Athletic3-1-1

V
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
Î
Forfar Athletic - Aberdeen B11.08.26 · Cupa Challenge
0-3
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Forfar Athletic - Kelty Hearts01.08.26 · League 2
1-0
V
Forfar Athletic - Brechin City25.07.26 · Cupa Ligii
3-1

Întâlniri directe Clyde - Forfar Athletic

Clyde 2Egal 6Forfar Athletic 0
E
Forfar Athletic - Clyde07.03.2026 · pauză 0-0
1-1
E
Clyde - Forfar Athletic03.01.2026 · pauză 0-1
1-1
E
Forfar Athletic - Clyde18.10.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Clyde - Forfar Athletic09.08.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Clyde - Forfar Athletic12.04.2025 · pauză 1-1
1-1
V
Forfar Athletic - Clyde01.03.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Clyde - Forfar Athletic21.12.2024 · pauză 1-0
2-0
E
Forfar Athletic - Clyde03.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Clyde. 0 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clyde - Forfar Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clyde1.6555% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · Forfar Athletic4.4521% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.05
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.55

Analiza de dinainte de meci

Clyde - Forfar Athletic s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Clyde are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Forfar Athletic vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Clyde a câștigat de 2 ori, Forfar Athletic niciodată, iar 6 meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,1 goluri în medie. Ultima: Forfar Athletic - Clyde 1-1, pe 7 martie 2026.

Clyde pleacă favorită, la cota 1.65. Egalul e la 3.80, iar Forfar Athletic la 4.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.82.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Clyde și 1,4 pentru Forfar Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 37% la victorie, față de 55%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Clyde are 37%, Forfar Athletic 38%. Peste 1.5 goluri are 78% în model, iar 1.23 e aproape de cota corectă (1.28). Ambele marchează (GG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Casele dau 1.82, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clyde - Forfar Athletic

Goluri estimate: 1,43 Clyde și 1,44 Forfar Athletic, total 2,87. 1X2 în model: 37% · 25% · 38%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%1-28,4%2-18,3%0-18,2%1-08,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,1 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză2-0
Cornere4-4
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startClyde · 1.65
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clyde - Forfar Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Clyde - Forfar Athletic?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Clyde - Forfar Athletic?

Pe New Douglas Park, în Hamilton, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Clyde - Forfar Athletic?

Clyde pleca favorită, la cota 1.65. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Clyde - Forfar Athletic?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →