Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Clyde - Edinburgh City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Clyde
EÎVVÎ
Final3-2Pauză 0-1
Edinburgh City
EVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Clyde 48%Egal 25%Edinburgh City 27%

Clyde 3-2 Edinburgh City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clyde 3-2 Edinburgh City (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Clyde, iar cotele fără marjă 48%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG a ieșit (61%). Scorul exact 3-2 avea 3,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (5-6) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Clydeîn meciEdinburgh City
5
Cornere
6
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clyde vs Edinburgh City

Clyde marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,2. Edinburgh City marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,4. La Clyde, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Clyde 4, egal 1, Edinburgh City 3.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clydeultimele 5Edinburgh City
1,40
Puncte / meci
2,60
1,8
Goluri marcate / meci
1,8
2,2
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
4
100%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
4
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Clyde și ultimele 5 Edinburgh City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clyde2-1-2

E
The Spartans - Clyde29.08.26 · League 2
3-3
Î
Montrose - Clyde25.08.26 · Cupa Challenge
3-0
V
Clyde - Forfar Athletic22.08.26 · League 2
3-0
V
Annan Athletic - Clyde15.08.26 · League 2
1-2
Î
Clyde - St. Mirren B11.08.26 · Cupa Challenge
1-4

Edinburgh City4-1-0

E
Edinburgh City - Forfar Athletic28.08.26 · League 2
1-1
V
Hamilton Academical - Edinburgh City25.08.26 · Cupa Challenge
0-1
V
Edinburgh City - Annan Athletic22.08.26 · League 2
1-0
V
Dumbarton - Edinburgh City15.08.26 · League 2
0-3
V
Edinburgh City - Cowdenbeath11.08.26 · Cupa Challenge
3-1

Întâlniri directe Clyde - Edinburgh City

Clyde 4Egal 1Edinburgh City 3
V
Edinburgh City - Clyde11.04.2026 · pauză 0-1
0-2
V
Clyde - Edinburgh City21.02.2026 · pauză 2-0
5-0
V
Edinburgh City - Clyde13.12.2025 · pauză 1-1
1-4
V
Clyde - Edinburgh City20.09.2025 · pauză 1-1
2-1
Î
Edinburgh City - Clyde05.04.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Clyde - Edinburgh City17.01.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
Edinburgh City - Clyde09.11.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Clyde - Edinburgh City14.09.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Clyde. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clyde - Edinburgh City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clyde1.9048% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Edinburgh City3.4527% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.24
X2 1.83
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.60

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.50
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Clyde - Edinburgh City s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Clyde vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Edinburgh City n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 9-2.

În ultimele 8 întâlniri directe, Clyde a câștigat de 4 ori, Edinburgh City de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Edinburgh City - Clyde 0-2, pe 11 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Clyde, la 1.90, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.60, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru Clyde și 1,6 pentru Edinburgh City. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 34% la victorie, față de 48%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Clyde are 34%, Edinburgh City 42%. Peste 2.5 goluri are 58% în model, dar la 1.60 plătește sub cota corectă de 1.72. Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.60 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clyde - Edinburgh City

Goluri estimate: 1,42 Clyde și 1,62 Edinburgh City, total 3,04. 1X2 în model: 34% · 24% · 42%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-111,0%1-28,9%2-17,8%0-17,7%1-06,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză0-1
Cornere5-6
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startClyde · 1.90
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clyde - Edinburgh City?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Clyde - Edinburgh City?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Clyde - Edinburgh City?

Pe New Douglas Park, în Hamilton, sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Clyde - Edinburgh City?

Clyde pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Clyde - Edinburgh City?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →