Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Clyde - Annan Athletic

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Clyde
ÎVÎÎÎ
Final4-1Pauză 4-1
Annan Athletic
ÎÎÎVE
Șanse înainte de meci, după cote
Clyde 57%Egal 22%Annan Athletic 20%

Clyde 4-1 Annan Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clyde 4-1 Annan Athletic (pauză 4-1). Înainte de start, modelul dădea 51% pentru victoria lui Clyde, iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 4-1 avea 3,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (9-2) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Clydeîn meciAnnan Athletic
9
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clyde vs Annan Athletic

Clyde marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,2. Annan Athletic marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,8. La Clyde, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Clyde 3, egal 1, Annan Athletic 1.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clydeultimele 5Annan Athletic
0,60
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
2,2
Goluri primite / meci
2,8
1
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Clyde și ultimele 5 Annan Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clyde1-0-4

Î
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Rutherglen Glencairn - Clyde04.07.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Queen's Park - Clyde30.06.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Clyde - Dunfermline Athletic27.06.26 · Amicale intercluburi
1-2

Annan Athletic1-1-3

Î
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Annan Athletic - Dundee FC14.07.26 · Cupa Ligii
0-5
Î
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4
V
Gretna 2008 - Annan Athletic30.06.26 · Amicale intercluburi
2-4
E
Annan Athletic - Queen's Park27.06.26 · Amicale intercluburi
0-0

Întâlniri directe Clyde - Annan Athletic

Clyde 3Egal 1Annan Athletic 1
V
Clyde - Annan Athletic25.04.2026 · pauză 2-0
3-1
E
Annan Athletic - Clyde31.01.2026 · pauză 1-0
1-1
V
Clyde - Annan Athletic22.11.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Clyde - Annan Athletic25.10.2025 · pauză 0-2
2-3
V
Annan Athletic - Clyde13.09.2025 · pauză 0-4
0-6

V/E/Î din perspectiva Clyde. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clyde - Annan Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clyde1.6157% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Annan Athletic4.5020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.17
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.60
Pauză peste 1.5 2.20

Cornere

Sub 9.5 1.90
Peste 9.5 1.80

Analiza de dinainte de meci

Clyde - Annan Athletic s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Clyde are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 5-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Annan Athletic vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 14. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Clyde a câștigat de 3 ori, Annan Athletic o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,6 goluri în medie. Ultima: Clyde - Annan Athletic 3-1, pe 25 aprilie 2026.

Clyde pleacă favorită, la cota 1.61. Egalul e la 4.10, iar Annan Athletic la 4.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.60.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Clyde și 1,4 pentru Annan Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Clyde: 51% în model, cota corectă ar fi 1.96. La 1.61, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 64%. Cota de 1.54 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 64% în model, iar 1.60 e aproape de cota corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clyde - Annan Athletic

Goluri estimate: 1,95 Clyde și 1,36 Annan Athletic, total 3,31. 1X2 în model: 51% · 22% · 27%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,7%2-19,4%1-07,1%2-06,9%1-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Annan Athletic. Annan Athletic a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Clyde e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză4-1
Cornere9-2
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startClyde · 1.61
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clyde - Annan Athletic?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat Clyde - Annan Athletic?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Clyde - Annan Athletic?

Pe New Douglas Park, în Hamilton, marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Clyde - Annan Athletic?

Clyde pleca favorită, la cota 1.61. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în Clyde - Annan Athletic?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.