Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Clermont - Montpellier

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

Amicale intercluburi Final
Clermont
EEVVV
Final0-1
Montpellier
ÎVVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Clermont 27%Egal 28%Montpellier 45%

Clermont 0-1 Montpellier: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clermont 0-1 Montpellier. Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Montpellier, iar cotele fără marjă 45%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG n-a ieșit (NG avea 41%). Scorul exact 0-1 avea 8,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (2-5) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Clermontîn meciMontpellier
2
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clermont vs Montpellier

Clermont marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,4. Montpellier marchează 2,6 goluri pe meci și primește 2,2. La Clermont, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Clermont 1, egal 2, Montpellier 0.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clermontultimele 5Montpellier
2,20
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
2,6
0,4
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Clermont și ultimele 5 Montpellier, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clermont3-2-0

E
Clermont - Quevilly Rouen22.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
E
Clermont - Bourges Foot 1815.07.26 · Amicale intercluburi
0-0
V
Clermont - Orleans11.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Clermont - Guingamp09.05.26 · Ligue 2
1-0
V
Montpellier - Clermont02.05.26 · Ligue 2
1-2

Montpellier2-1-2

Î
Montpellier - Cannes22.07.26 · Amicale intercluburi
3-4
V
Montpellier - Le Puy 43 Auvergne17.07.26 · Amicale intercluburi
5-2
V
Montpellier - Aubagne11.07.26 · Amicale intercluburi
3-2
E
Red Star - Montpellier09.05.26 · Ligue 2
1-1
Î
Montpellier - Clermont02.05.26 · Ligue 2
1-2

Întâlniri directe Clermont - Montpellier

Clermont 1Egal 2Montpellier 0
V
Montpellier - Clermont02.05.2026 · pauză 1-2
1-2
E
Clermont - Montpellier28.10.2025 · pauză 1-1
1-1
E
Clermont - Montpellier14.04.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Clermont. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clermont - Montpellier

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clermont3.4027% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Montpellier2.0545% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.72
X2 1.26
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.97
Peste 2.5 1.74

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.52

Analiza de dinainte de meci

Clermont - Montpellier s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Clermont n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 5 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Montpellier are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 13-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Clermont a câștigat o dată, Montpellier niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Montpellier - Clermont 1-2, pe 2 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Montpellier, la 2.05, cu egalul la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.74, iar GG la 1.64.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Clermont și 1,6 pentru Montpellier. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 34% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Clermont are 34%, Montpellier 41%. Peste 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. Cota 1.74 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 59%. Cota de 1.64 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clermont - Montpellier

Goluri estimate: 1,40 Clermont și 1,55 Montpellier, total 2,95. 1X2 în model: 34% · 25% · 41%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,4%1-28,8%0-18,1%2-18,0%1-07,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Montpellier. Montpellier a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Cornere2-5
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startMontpellier · 2.05
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clermont - Montpellier?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Clermont - Montpellier?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Clermont - Montpellier?

Pe Stadionul Gabriel Montpied, în Clermont-Ferrand, sâmbătă, 25 iulie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Clermont - Montpellier?

Montpellier pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Clermont - Montpellier?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →