City Escaldes FC – UE Sant Julia
Ultimele 5 / 4: City Escaldes FC marchează 0.8 și primește 2.8. UE Sant Julia 1.3 / 1.3.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 23% · Oaspete 37%
Goluri / meci
0.8 + 1.3
Peste 2.5
— · forma 100% / 75%
GG
—
Analiză City Escaldes FC – UE Sant Julia
City Escaldes FC o primește pe UE Sant Julia duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segona Divisio (Andorra). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
City Escaldes FC are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 14 goluri primite (0,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. UE Sant Julia are un bilanț de 3-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 4 meciuri, adică 2,25 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,3 marcate și 1,3 primite în medie). În 75% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 50% au înscris ambele echipe. Pe formă, UE Sant Julia stă mai bine, cu o diferență de 1,65 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.85 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 39% pentru City Escaldes FC, 23% pentru egal și 37% pentru UE Sant Julia. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru City Escaldes FC și 2,03 pentru UE Sant Julia, adică 3,06 în total. Cu aceste valori, City Escaldes FC câștigă în 19% din cazuri, egalul iese în 21%, iar UE Sant Julia câștigă în 60%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 20 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | City Escaldes FC | UE Sant Julia |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 4 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 3-0-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,25 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,3) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 5 (1,3) |
| % Peste 2.5 | 100% | 75% |
| % GG | 60% | 50% |
| Goluri estimate (model) | 1,03 | 2,03 |
| Șanse de victorie (model) | 19% | 60% |
Goluri estimate
1,03 – 2,03 · total 3,06
1X2 model
19% · 21% · 60%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| City Escald. ↓ / UE Sant Jul. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,7 | 9,5 | 9,7 | 6,5 | 3,3 | 1,3 |
| 1 | 4,8 | 9,8 | 10,0 | 6,7 | 3,4 | 1,4 |
| 2 | 2,5 | 5,0 | 5,1 | 3,5 | 1,8 | 0,7 |
| 3 | 0,9 | 1,7 | 1,8 | 1,2 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri City Escaldes FC, coloane = goluri UE Sant Julia.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 5 / 4 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Apărare vulnerabilă: City Escaldes FC. City Escaldes FC primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie UE Sant Julia are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 2.42 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–2 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe City Escaldes FC – UE Sant Julia?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă City Escaldes FC – UE Sant Julia?
Meciul face parte din Segona Divisio (Andorra). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre City Escaldes FC – UE Sant Julia?
Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.85 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru City Escaldes FC, 23% egal și 37% pentru UE Sant Julia, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în City Escaldes FC – UE Sant Julia?
Modelul nostru estimează 3,06 goluri (1,03 pentru City Escaldes FC, 2,03 pentru UE Sant Julia). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–2.