Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Chorley - Scarborough Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Chorley
VÎÎÎE
Final2-1Pauză 0-0
Scarborough Athletic
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Chorley 37%Egal 28%Scarborough Athletic 35%

Chorley 2-1 Scarborough Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chorley 2-1 Scarborough Athletic (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Chorley, iar cotele fără marjă 37%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 2-1 avea 7,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (2-9) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Chorleyîn meciScarborough Athletic
2
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chorley vs Scarborough Athletic

Chorley marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,4. Scarborough Athletic marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Ultimele 5 întâlniri directe: Chorley 2, egal 2, Scarborough Athletic 1.

~2,7goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Chorleyultimele 5Scarborough Athletic
0,80
Puncte / meci
1,20
0,8
Goluri marcate / meci
1,6
1,4
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Chorley și ultimele 5 Scarborough Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chorley1-1-3

V
Marine - Chorley18.08.26 · National League - Nord
0-2
Î
South Shields - Chorley15.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Chorley - Chester08.08.26 · National League - Nord
1-2
Î
Chorley - Accrington Stanley25.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
E
Chorley - Altrincham21.07.26 · Amicale intercluburi
0-0

Scarborough Athletic2-0-3

V
Scarborough Athletic - Spennymoor Town18.08.26 · National League - Nord
3-0
V
Hednesford Town - Scarborough Athletic15.08.26 · National League - Nord
3-4
Î
Scarborough Athletic - South Shields08.08.26 · National League - Nord
0-1
Î
Harrogate Town - Scarborough Athletic01.08.26 · Amicale intercluburi
2-1
Î
Scarborough Athletic - Barnsley25.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Întâlniri directe Chorley - Scarborough Athletic

Chorley 2Egal 2Scarborough Athletic 1
E
Scarborough Athletic - Chorley28.03.2026 · pauză 0-0
0-0
E
Chorley - Scarborough Athletic19.08.2025 · pauză 2-2
2-2
V
Scarborough Athletic - Chorley28.01.2025 · pauză 1-1
2-3
Î
Chorley - Scarborough Athletic20.08.2024 · pauză 1-0
1-2
V
Chorley - Scarborough Athletic16.03.2024 · pauză 1-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Chorley. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chorley - Scarborough Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chorley2.4537% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Scarborough Athletic2.6535% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.40
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.92

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.70

Analiza de dinainte de meci

Chorley - Scarborough Athletic s-a jucat sâmbătă, 22 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Chorley vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Scarborough Athletic are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-8.

În ultimele 5 întâlniri directe, Chorley a câștigat de 2 ori, Scarborough Athletic o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Scarborough Athletic - Chorley 0-0, pe 28 martie 2026.

La case, diferența e mică: Chorley are cota 2.45, Scarborough Athletic 2.65. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.92, iar GG la 1.72.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,3 pentru Chorley și 1,4 pentru Scarborough Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Chorley are 34%, Scarborough Athletic 40%. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.26 e sub cea corectă (1.35) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Chorley - Scarborough Athletic

Goluri estimate: 1,27 Chorley și 1,39 Scarborough Athletic, total 2,66. 1X2 în model: 34% · 26% · 40%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,3%0-19,7%1-08,9%1-28,6%2-17,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Scarborough Athletic. Scarborough Athletic a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere2-9
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startChorley · 2.45
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chorley - Scarborough Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Chorley - Scarborough Athletic?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Chorley - Scarborough Athletic?

Pe Stadionu The Chorley Group Victory Park, în Chorley, Lancashire, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Chorley - Scarborough Athletic?

Niciuna clar: cotele erau 2.45 la gazde și 2.65 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Chorley - Scarborough Athletic?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →