Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Chorley - Chester

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Chorley
ÎEÎÎV
Final1-2Pauză 0-1
Chester
EVVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Chorley 34%Egal 29%Chester 38%

Chorley 1-2 Chester: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chorley 1-2 Chester (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 43% pentru victoria lui Chester, iar cotele fără marjă 38%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG a ieșit (44%). Scorul exact 1-2 avea 8,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (1-5) și 5 cartonașe galbene (1-4).

Chorleyîn meciChester
1
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chorley vs Chester

Chorley marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Chester marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,2. La Chester, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Chorley 2, egal 1, Chester 1.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Chorleyultimele 5Chester
0,80
Puncte / meci
2,00
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
0,2
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
0%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Chorley și ultimele 5 Chester, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chorley1-1-3

Î
Chorley - Accrington Stanley25.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
E
Chorley - Altrincham21.07.26 · Amicale intercluburi
0-0
Î
Chorley - Bury11.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Bamber Bridge - Chorley04.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Longridge Town - Chorley27.06.26 · Amicale intercluburi
0-5

Chester3-1-1

E
Chester - Crewe Alexandra01.08.26 · Amicale intercluburi
0-0
V
Nantwich Town - Chester28.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Hyde United - Chester24.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
Chester - Stoke City21.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
V
Warrington Town - Chester18.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Întâlniri directe Chorley - Chester

Chorley 2Egal 1Chester 1
E
Chester - Chorley17.01.2026 · pauză 1-1
3-3
V
Chorley - Chester16.08.2025 · pauză 0-0
3-0
V
Chorley - Chester08.03.2025 · pauză 2-2
3-2
Î
Chester - Chorley23.11.2024 · pauză 1-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Chorley. 4 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chorley - Chester

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chorley2.7234% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Chester2.4238% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.42
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.72
Peste 2.5 2.00

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 2.80

Cornere

Sub 9.5 1.73
Peste 9.5 2.00

Analiza de dinainte de meci

Chorley - Chester s-a jucat sâmbătă, 8 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Chorley are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-6. Chester vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Chorley a câștigat de 2 ori, Chester o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,3 goluri în medie. Ultima: Chester - Chorley 3-3, pe 17 ianuarie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.72 pentru gazde, 2.42 pentru oaspeți și 3.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.00, iar GG la 1.78.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,0 pentru Chorley și 1,3 pentru Chester. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Cota 1.42 e cam la nivelul ăsta. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.72 e peste cea corectă (1.61). Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Chorley - Chester

Goluri estimate: 0,96 Chorley și 1,25 Chester, total 2,21. 1X2 în model: 28% · 29% · 43%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

0-113,7%1-113,2%0-011,0%1-010,5%0-28,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,9 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, iar modelul estimează acum 2,2.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-1
Cornere1-5
Cartonașe galbene1-4
Favorită la startChester · 2.42
Goluri estimate~2,2
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chorley - Chester?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Chorley - Chester?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Chorley - Chester?

Pe Stadionu The Chorley Group Victory Park, în Chorley, Lancashire, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Chorley - Chester?

Niciuna clar: cotele erau 2.72 la gazde și 2.42 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Chorley - Chester?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →