Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ChinaChina · Cupa FA

Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ChinaCupa FA · China Final
Final2-0Pauză 1-0
Qingdao West Coast
EÎVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Chongqing Tonglianglong 45%Egal 30%Qingdao West Coast 25%

Chongqing Tonglianglong 2-0 Qingdao West Coast: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chongqing Tonglianglong 2-0 Qingdao West Coast (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Chongqing Tonglianglong, iar cotele fără marjă 45%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG n-a ieșit (NG avea 52%). Scorul exact 2-0 avea 8,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (4-1) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Chongqing Tonglianglongîn meciQingdao West Coast
4
Cornere
1
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chongqing Tonglianglong vs Qingdao West Coast

Chongqing Tonglianglong marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Qingdao West Coast marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. La Chongqing Tonglianglong, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
43%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Chongqing Tonglianglongultimele 5Qingdao West Coast
1,60
Puncte / meci
1,60
1,2
Goluri marcate / meci
1,4
1,0
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Chongqing Tonglianglong și ultimele 5 Qingdao West Coast, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chongqing Tonglianglong2-2-1

E1-1
E
Chengdu Rongcheng - Chongqing Tonglianglong11.07.26 · Super League
1-1
Î
Liaoning Tieren - Chongqing Tonglianglong04.07.26 · Super League
3-1
V1-0

Qingdao West Coast2-2-1

E
Qingdao West Coast - Chengdu Rongcheng17.07.26 · Super League
1-1
Î
Shenzen Xinpengcheng - Qingdao West Coast11.07.26 · Super League
3-0
V
Qingdao West Coast - Shanghai Port04.07.26 · Super League
2-1
V
Qingdao West Coast - Zhejiang Professional28.06.26 · Super League
3-1

Întâlniri directe Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast

Chongqing Tonglianglong 0Egal 1Qingdao West Coast 0
E1-1

V/E/Î din perspectiva Chongqing Tonglianglong. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chongqing Tonglianglong2.0545% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Qingdao West Coast3.6525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.70
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.40
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.27

Ambele marchează

GG Da 2.05
GG Nu 1.69

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.27
Pauză peste 1.5 3.15

Cornere

Sub 9.5 1.95
Peste 9.5 1.76

Analiza de dinainte de meci

Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa FA (China). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Chongqing Tonglianglong are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Qingdao West Coast vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast 1-1, pe 26 aprilie 2026.

Chongqing Tonglianglong pleacă favorită, la cota 2.05. Egalul e la 3.05, iar Qingdao West Coast la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.27, iar GG la 2.05.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,3 pentru Chongqing Tonglianglong și 1,1 pentru Qingdao West Coast. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 70% în model, dar la 1.22 plătește sub cota corectă de 1.43. Sub 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. La 1.53, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast

Goluri estimate: 1,32 Chongqing Tonglianglong și 1,07 Qingdao West Coast, total 2,39. 1X2 în model: 42% · 28% · 30%. Peste 2,5: 43% (cotă corectă 2.33). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 57% · peste 2,5: 43% (verde).

Scoruri probabile

1-112,9%1-012,1%0-19,8%0-09,2%2-18,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere4-1
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startChongqing Tonglianglong · 2.05
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 14:35 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast?

În Cupa FA (China).

Unde s-a jucat Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast?

Pe Tongliang Long Stadium, în Chongqing, marți, 21 iulie, ora 14:35 (ora României).

Cine era favorită în Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast?

Chongqing Tonglianglong pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Chongqing Tonglianglong - Qingdao West Coast?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.