Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

Chicago Fire - Santos Laguna

Statistici și rezultat final · luni, 10 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
Chicago Fire
VVVÎÎ
Final3-1Pauză 0-1
Santos Laguna
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Chicago Fire 64%Egal 20%Santos Laguna 17%

Chicago Fire 3-1 Santos Laguna: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chicago Fire 3-1 Santos Laguna (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Chicago Fire, iar cotele fără marjă 64%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 63%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 3-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Chicago Fireîn meciSantos Laguna
7
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chicago Fire vs Santos Laguna

Chicago Fire marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. Santos Laguna marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,4. La Chicago Fire, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,3goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Chicago Fireultimele 5Santos Laguna
1,80
Puncte / meci
0,00
2,0
Goluri marcate / meci
0,6
1,6
Goluri primite / meci
2,4
3
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Chicago Fire și ultimele 5 Santos Laguna, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chicago Fire3-0-2

V
Chicago Fire - Santos Laguna10.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
3-1
V
Chicago Fire - Necaxa07.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-0
V
Chicago Fire - Charlotte02.08.26 · MLS
2-1
Î
New York City - Chicago Fire26.07.26 · MLS
3-1
Î
Inter Miami - Chicago Fire23.07.26 · MLS
3-2

Santos Laguna0-0-5

Î
Chicago Fire - Santos Laguna10.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
3-1
Î
New York City - Santos Laguna07.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-0
Î
Club America - Santos Laguna03.08.26 · Liga MX - Apertura
3-0
Î
Santos Laguna - Atlas26.07.26 · Liga MX - Apertura
0-1
Î
Monterrey - Santos Laguna19.07.26 · Liga MX - Apertura
3-2

Întâlniri directe Chicago Fire - Santos Laguna

Chicago Fire 1Egal 0Santos Laguna 0
V
Chicago Fire - Santos Laguna10.08.2026 · pauză 0-1
3-1

V/E/Î din perspectiva Chicago Fire. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chicago Fire - Santos Laguna

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chicago Fire1.4964% fără marjă
X · Egal4.8520% fără marjă
2 · Santos Laguna5.6017% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.47
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.57
Peste 2.5 1.51

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.66
Pauză peste 1.5 2.17

Cornere

Sub 9.5 1.97
Peste 9.5 1.75

Analiza de dinainte de meci

Chicago Fire - Santos Laguna s-a jucat luni, 10 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Chicago Fire vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Santos Laguna n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 3-12.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Chicago Fire - Santos Laguna 3-1, pe 10 august 2026.

Casele o dau favorită pe Chicago Fire, la 1.49, cu egalul la 4.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 64% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.51, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,2 pentru Chicago Fire și 1,1 pentru Santos Laguna. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Chicago Fire, modelul calculează 63%. Cota de 1.49 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 63% în model, iar 1.51 e aproape de cota corectă (1.59). Ambele marchează (GG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. La 1.60, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Chicago Fire - Santos Laguna

Goluri estimate: 2,20 Chicago Fire și 1,07 Santos Laguna, total 3,27. 1X2 în model: 63% · 20% · 17%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

2-19,8%2-09,2%1-18,9%1-08,4%3-17,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Chicago Fire. Chicago Fire a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Santos Laguna. Santos Laguna a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză0-1
Cornere7-2
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startChicago Fire · 1.49
Goluri estimate~3,3
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chicago Fire - Santos Laguna?

S-a jucat luni, 10 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Chicago Fire - Santos Laguna?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Unde s-a jucat Chicago Fire - Santos Laguna?

Pe SeatGeek Stadium, în Bridgeview, Illinois, luni, 10 august, ora 03:00 (ora României).

Cine era favorită în Chicago Fire - Santos Laguna?

Chicago Fire pleca favorită, la cota 1.49. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Chicago Fire - Santos Laguna?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.