Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Chester - Morecambe

Statistici și rezultat final · luni, 31 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Chester
EVVVV
Final0-1Pauză 0-0
Morecambe
VÎÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Chester 54%Egal 24%Morecambe 22%

Chester 0-1 Morecambe: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chester 0-1 Morecambe (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru victoria lui Morecambe, iar cotele fără marjă 22%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG n-a ieșit (NG avea 54%). Scorul exact 0-1 avea 7,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (3-3) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Chesterîn meciMorecambe
3
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chester vs Morecambe

Chester marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,4. Morecambe marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Chester, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
46%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Chesterultimele 5Morecambe
2,60
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
0,4
Goluri primite / meci
1,2
4
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Chester și ultimele 5 Morecambe, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chester4-1-0

E
Hereford - Chester29.08.26 · National League - Nord
1-1
V
Chester - Spalding United22.08.26 · National League - Nord
1-0
V
Darlington - Chester18.08.26 · National League - Nord
0-1
V
Chester - Kings Lynn Town15.08.26 · National League - Nord
2-0
V
Chorley - Chester08.08.26 · National League - Nord
1-2

Morecambe1-1-3

V
Morecambe - Telford United28.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Radcliffe - Morecambe22.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Morecambe - South Shields18.08.26 · National League - Nord
0-1
Î
Harborough Town - Morecambe15.08.26 · National League - Nord
1-0
E
Morecambe - Spennymoor Town08.08.26 · National League - Nord
1-1

Întâlniri directe Chester - Morecambe

Chester 1Egal 1Morecambe 0
V
Chester - Morecambe14.10.2025 · pauză 0-0
2-0
E
Morecambe - Chester11.10.2025 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Chester. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chester - Morecambe

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chester1.6954% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Morecambe4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.18
X2 2.00
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.61

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.53
Pauză peste 1.5 2.30

Cornere

Sub 9.5 2.07
Peste 9.5 1.67

Analiza de dinainte de meci

Chester - Morecambe s-a jucat luni, 31 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Chester n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 7-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Morecambe vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 6.

În ultimele 2 întâlniri directe, Chester a câștigat o dată, Morecambe niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Chester - Morecambe 2-0, pe 14 octombrie 2025.

Chester pleacă favorită, la cota 1.69. Egalul e la 3.85, iar Morecambe la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 54% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.61, iar GG la 1.63.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,6 pentru Chester și 0,9 pentru Morecambe. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Chester: 54% în model, cota corectă ar fi 1.85. La 1.69, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 56%. Cota de 2.15 e peste cea corectă (1.79). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Chester - Morecambe

Goluri estimate: 1,58 Chester și 0,86 Morecambe, total 2,44. 1X2 în model: 54% · 25% · 21%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 46% (cotă corectă 2.17). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

1-013,8%1-111,8%2-010,9%2-19,4%0-08,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,9 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere3-3
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startChester · 1.69
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chester - Morecambe?

S-a jucat luni, 31 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Chester - Morecambe?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Chester - Morecambe?

Pe Deva Stadium, în Chester, luni, 31 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Chester - Morecambe?

Chester pleca favorită, la cota 1.69. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Chester - Morecambe?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →