Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Central Norte Salta - Los Andes

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Central Norte Salta
ÎÎEVE
Final1-0Pauză 1-0
Los Andes
EVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Central Norte Salta 39%Egal 34%Los Andes 27%

Central Norte Salta 1-0 Los Andes: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Central Norte Salta 1-0 Los Andes (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui Central Norte Salta, iar cotele fără marjă 39%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG n-a ieșit (NG avea 62%). Scorul exact 1-0 avea 12,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (3-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Central Norte Saltaîn meciLos Andes
3
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Central Norte Salta vs Los Andes

Central Norte Salta marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,4. Los Andes marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8.

~1,9goluri estimate
30%peste 2,5 goluri
38%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Central Norte Saltaultimele 5Los Andes
1,00
Puncte / meci
1,40
0,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Central Norte Salta și ultimele 5 Los Andes, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Central Norte Salta1-2-2

Î
Godoy Cruz - Central Norte Salta26.07.26 · Primera Nacional
2-1
Î
Colon de Santa Fe - Central Norte Salta12.07.26 · Primera Nacional
4-0
E
Central Norte Salta - CA San Miguel05.07.26 · Primera Nacional
1-1
V
Central Norte Salta - Godoy Cruz21.06.26 · Primera Nacional
1-0
E
Central Norte Salta - San Telmo14.06.26 · Primera Nacional
0-0

Los Andes2-1-2

E
Los Andes - Deportivo Madryn26.07.26 · Primera Nacional
0-0
V
Los Andes - Ciudad Bolivar11.07.26 · Primera Nacional
3-1
Î
Almirante Brown - Los Andes04.07.26 · Primera Nacional
1-0
Î
Deportivo Madryn - Los Andes21.06.26 · Primera Nacional
2-1
V
Mitre Santiago del Estero - Los Andes14.06.26 · Primera Nacional
0-3

Întâlniri directe Central Norte Salta - Los Andes

Central Norte Salta 0Egal 1Los Andes 0
E
Los Andes - Central Norte Salta14.03.2026 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Central Norte Salta. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Central Norte Salta - Los Andes

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Central Norte Salta2.3739% fără marjă
X · Egal2.7234% fără marjă
2 · Los Andes3.5027% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.54
12 1.44

Goluri

Peste 1.5 1.85
Sub 2.5 1.24
Peste 2.5 3.65

Ambele marchează

GG Da 2.75
GG Nu 1.39

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.15
Pauză peste 1.5 4.85

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Central Norte Salta - Los Andes s-a jucat duminică, 2 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Central Norte Salta vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Los Andes are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Los Andes - Central Norte Salta 0-0, pe 14 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Central Norte Salta, la 2.37, cu egalul la 2.72. Fără marja caselor, asta înseamnă 39% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.65, iar GG la 2.75.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Central Norte Salta și 1,1 pentru Los Andes. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 28% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Casele dau 1.54, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 70%. Cota de 1.24 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Nu marchează ambele (NG) are 62% în model, dar la 1.39 plătește sub cota corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Central Norte Salta - Los Andes

Goluri estimate: 0,84 Central Norte Salta și 1,08 Los Andes, total 1,92. 1X2 în model: 28% · 31% · 41%. Peste 2,5: 30% (cotă corectă 3.33). GG: 38% (cotă corectă 2.63). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
28%1
27%2
17%3
8%4
5%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 70% · peste 2,5: 30% (verde).

Scoruri probabile

0-115,8%0-014,7%1-113,3%1-012,3%0-28,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Favorit fără formă. Central Norte Salta e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere3-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startCentral Norte Salta · 2.37
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Central Norte Salta - Los Andes?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 22:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Central Norte Salta - Los Andes?

În Primera Nacional (Argentina).

Cine era favorită în Central Norte Salta - Los Andes?

Central Norte Salta pleca favorită, la cota 2.37. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Central Norte Salta - Los Andes?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →