Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Central Norte Salta - Estudiantes BA

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Central Norte Salta
VEEVÎ
Final2-1Pauză 0-0
Estudiantes BA
ÎVÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Central Norte Salta 83%Egal 15%Estudiantes BA 2%

Central Norte Salta 2-1 Estudiantes BA: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Central Norte Salta 2-1 Estudiantes BA (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 61% pentru victoria lui Central Norte Salta, iar cotele fără marjă 83%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 1,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 29%), iar GG a ieșit (29%). Scorul exact 2-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (12-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Central Norte Saltaîn meciEstudiantes BA
12
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Central Norte Salta vs Estudiantes BA

Central Norte Salta marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Estudiantes BA marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. Ultimele 4 întâlniri directe: Central Norte Salta 2, egal 1, Estudiantes BA 1.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
29%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Central Norte Saltaultimele 5Estudiantes BA
1,60
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
0,8
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Central Norte Salta și ultimele 5 Estudiantes BA, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Central Norte Salta2-2-1

V
Central Norte Salta - Estudiantes BA23.08.26 · Primera Nacional
2-1
E
Central Norte Salta - Gimnasia y Tiro16.08.26 · Primera Nacional
0-0
E
CA All Boys - Central Norte Salta10.08.26 · Primera Nacional
1-1
V
Central Norte Salta - Los Andes02.08.26 · Primera Nacional
1-0
Î
Godoy Cruz - Central Norte Salta26.07.26 · Primera Nacional
2-1

Estudiantes BA1-1-3

Î
Central Norte Salta - Estudiantes BA23.08.26 · Primera Nacional
2-1
V
Estudiantes BA - Chacarita Juniors16.08.26 · Primera Nacional
2-0
Î
Estudiantes BA - Deportivo Madryn08.08.26 · Primera Nacional
0-1
E
Defensores Belgrano - Estudiantes BA01.08.26 · Primera Nacional
1-1
Î
Estudiantes BA - Ciudad Bolivar25.07.26 · Primera Nacional
1-2

Întâlniri directe Central Norte Salta - Estudiantes BA

Central Norte Salta 2Egal 1Estudiantes BA 1
V
Central Norte Salta - Estudiantes BA23.08.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Estudiantes BA - Central Norte Salta04.04.2026 · pauză 1-0
1-0
V
Estudiantes BA - Central Norte Salta29.06.2025 · pauză 0-1
0-1
E
Central Norte Salta - Estudiantes BA23.02.2025 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Central Norte Salta. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Central Norte Salta - Estudiantes BA

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Central Norte Salta1.1283% fără marjă
X · Egal6.2515% fără marjă
2 · Estudiantes BA40.002% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.45
12 1.44

Goluri

Peste 1.5 1.78
Sub 2.5 1.27
Peste 2.5 3.45

Ambele marchează

GG Da 2.60
GG Nu 1.44

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.16
Pauză peste 1.5 4.60

Cornere

Sub 9.5 1.48
Peste 9.5 2.47

Analiza de dinainte de meci

Central Norte Salta - Estudiantes BA s-a jucat duminică, 23 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Central Norte Salta are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-4. Estudiantes BA vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 6.

În ultimele 4 întâlniri directe, Central Norte Salta a câștigat de 2 ori, Estudiantes BA o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Central Norte Salta - Estudiantes BA 2-1, pe 23 august 2026.

Central Norte Salta pleacă favorită, la cota 1.12. Egalul e la 6.25, iar Estudiantes BA la 40.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 83% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.45, iar GG la 2.60.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,4 pentru Central Norte Salta și 0,5 pentru Estudiantes BA. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 61% la victorie, față de 83%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Central Norte Salta, modelul calculează 61%. Cota de 1.12 e sub cea corectă (1.64) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 71% în model, dar la 1.27 plătește sub cota corectă de 1.41. Nu marchează ambele (NG): 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.44 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Central Norte Salta - Estudiantes BA

Goluri estimate: 1,42 Central Norte Salta și 0,48 Estudiantes BA, total 1,90. 1X2 în model: 61% · 27% · 12%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 29% (cotă corectă 3.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

1-021,2%2-015,1%0-015,0%1-110,2%0-17,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere12-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startCentral Norte Salta · 1.12
Goluri estimate~1,9
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Central Norte Salta - Estudiantes BA?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Central Norte Salta - Estudiantes BA?

În Primera Nacional (Argentina).

Cine era favorită în Central Norte Salta - Estudiantes BA?

Central Norte Salta pleca favorită, la cota 1.12. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Central Norte Salta - Estudiantes BA?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →