Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Cupa Americii Centrale

CD Marathon - Alianza FC

Statistici și rezultat final · joi, 20 august

CONCACAF - Cupa Americii Centrale Final
CD Marathon
ÎVVEV
Final0-1Pauză 0-0
Alianza FC
VEÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
CD Marathon 59%Egal 24%Alianza FC 17%

CD Marathon 0-1 Alianza FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CD Marathon 0-1 Alianza FC (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 17% pentru victoria lui Alianza FC, iar cotele fără marjă 17%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 66%), iar GG n-a ieșit (NG avea 64%). Scorul exact 0-1 avea 8,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (5-0) și 8 cartonașe galbene (4-4).

CD Marathonîn meciAlianza FC
5
Cornere
0
4
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CD Marathon vs Alianza FC

CD Marathon marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,4. Alianza FC marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,0. La CD Marathon, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,1goluri estimate
34%peste 2,5 goluri
36%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
CD Marathonultimele 5Alianza FC
2,00
Puncte / meci
1,40
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
0,4
Goluri primite / meci
1,0
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri CD Marathon și ultimele 5 Alianza FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CD Marathon3-1-1

Î
CD Marathon - Alianza FC20.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
0-1
V
Atletico Choloma - CD Marathon17.08.26 · Liga Nacional - Apertura
0-1
V
Antigua - CD Marathon14.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
0-3
E
CD Platense - CD Marathon09.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-1
V
CD Marathon - CA Independiente Siguatepeque04.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-0

Alianza FC2-1-2

V
CD Marathon - Alianza FC20.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
0-1
E
Alianza FC - CD Cacahuatique16.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Real Esteli - Alianza FC12.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
3-1
Î
Inter FA - Alianza FC09.08.26 · Primera Division
2-0
V
Alianza FC - Herediano06.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-0

Întâlniri directe CD Marathon - Alianza FC

CD Marathon 1Egal 0Alianza FC 1
Î
CD Marathon - Alianza FC20.08.2026 · pauză 0-0
0-1
V
CD Marathon - Alianza FC28.08.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva CD Marathon. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CD Marathon - Alianza FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CD Marathon1.5459% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Alianza FC5.4517% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.14
X2 2.02
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.30
Sub 2.5 1.72
Peste 2.5 2.00

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.76

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.77

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.73

Analiza de dinainte de meci

CD Marathon - Alianza FC s-a jucat joi, 20 august, în CONCACAF - Cupa Americii Centrale. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

CD Marathon vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Alianza FC are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 3-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, CD Marathon a câștigat o dată, Alianza FC o dată. Au fost meciuri strânse, cu 1,0 goluri în medie. Ultima: CD Marathon - Alianza FC 0-1, pe 20 august 2026.

Casele o dau favorită pe CD Marathon, la 1.54, cu egalul la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.00, iar GG la 1.95.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,4 pentru CD Marathon și 0,7 pentru Alianza FC. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie CD Marathon are 56% în model, dar la 1.54 plătește sub cota corectă de 1.79. Sub 2.5 goluri: 66% în model, cota corectă ar fi 1.52. Casele dau 1.72, mai mult. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 64%. Cota de 1.76 e peste cea corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități CD Marathon - Alianza FC

Goluri estimate: 1,41 CD Marathon și 0,65 Alianza FC, total 2,06. 1X2 în model: 56% · 27% · 17%. Peste 2,5: 34% (cotă corectă 2.94). GG: 36% (cotă corectă 2.78). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

13%0
26%1
27%2
19%3
9%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 66% · peste 2,5: 34% (verde).

Scoruri probabile

1-018,0%0-012,7%2-012,7%1-111,7%0-18,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere5-0
Cartonașe galbene4-4
Favorită la startCD Marathon · 1.54
Goluri estimate~2,1
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CD Marathon - Alianza FC?

S-a jucat joi, 20 august, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat CD Marathon - Alianza FC?

În CONCACAF - Cupa Americii Centrale.

Unde s-a jucat CD Marathon - Alianza FC?

Pe Stadionul Francisco Morazán, în San Pedro Sula, joi, 20 august, ora 04:00 (ora României).

Cine era favorită în CD Marathon - Alianza FC?

CD Marathon pleca favorită, la cota 1.54. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în CD Marathon - Alianza FC?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.