Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

CD Maipu - CA Atlanta

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
CD Maipu
ÎEVVE
Final4-2Pauză 2-2
CA Atlanta
ÎVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
CD Maipu 38%Egal 32%CA Atlanta 30%

CD Maipu 4-2 CA Atlanta: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CD Maipu 4-2 CA Atlanta (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui CD Maipu, iar cotele fără marjă 38%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 2,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 33%), iar GG a ieșit (39%). Scorul exact 4-2 avea 0,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 4 cartonașe galbene (1-3).

CD Maipuîn meciCA Atlanta
6
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CD Maipu vs CA Atlanta

CD Maipu marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,4. CA Atlanta marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. La CD Maipu, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: CD Maipu 1, egal 0, CA Atlanta 2.

~2,0goluri estimate
33%peste 2,5 goluri
39%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
CD Maipuultimele 5CA Atlanta
1,60
Puncte / meci
1,20
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
0,4
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri CD Maipu și ultimele 5 CA Atlanta, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CD Maipu2-2-1

Î
Gimnasia y Tiro - CD Maipu27.07.26 · Primera Nacional
1-0
E
CD Maipu - San Martin Tucuman17.07.26 · Primera Nacional
0-0
V
Atletico Rafaela - CD Maipu11.07.26 · Primera Nacional
1-3
V
CD Maipu - Agropecuario Argentino05.07.26 · Primera Nacional
2-0
E
CD Maipu - Gimnasia y Tiro21.06.26 · Primera Nacional
0-0

CA Atlanta2-0-3

Î
CA Atlanta - Almagro28.07.26 · Primera Nacional
1-3
V
CA Atlanta - Colegiales14.07.26 · Primera Nacional
1-0
Î
Quilmes - CA Atlanta05.07.26 · Primera Nacional
2-1
Î
Almagro - CA Atlanta20.06.26 · Primera Nacional
2-0
V
Ferrocarril Midland - CA Atlanta13.06.26 · Primera Nacional
1-2

Întâlniri directe CD Maipu - CA Atlanta

CD Maipu 1Egal 0CA Atlanta 2
Î
CA Atlanta - CD Maipu17.03.2026 · pauză 1-0
3-1
V
CA Atlanta - CD Maipu04.10.2025 · pauză 0-0
0-3
Î
CD Maipu - CA Atlanta01.06.2025 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva CD Maipu. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CD Maipu - CA Atlanta

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CD Maipu2.4738% fără marjă
X · Egal2.8732% fără marjă
2 · CA Atlanta3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.33
X2 1.48
12 1.39

Goluri

Peste 1.5 1.56
Sub 2.5 1.40
Peste 2.5 2.75

Ambele marchează

GG Da 2.22
GG Nu 1.59

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.22
Pauză peste 1.5 3.85

Cornere

Sub 9.5 1.58
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

CD Maipu - CA Atlanta s-a jucat duminică, 2 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, CD Maipu are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. CA Atlanta vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 8.

În ultimele 3 întâlniri directe, CD Maipu a câștigat o dată, CA Atlanta de 2 ori. Ultima: CA Atlanta - CD Maipu 3-1, pe 17 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.47 pentru gazde, 3.10 pentru oaspeți și 2.87 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.75, iar GG la 2.22.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,2 pentru CD Maipu și 0,8 pentru CA Atlanta. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 45% la victorie, față de 38%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 75% în model, iar 1.33 e aproape de cota corectă (1.33). Sub 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. La 1.40, plătește prea puțin. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 61%. Cota de 1.59 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități CD Maipu - CA Atlanta

Goluri estimate: 1,20 CD Maipu și 0,83 CA Atlanta, total 2,03. 1X2 în model: 45% · 30% · 25%. Peste 2,5: 33% (cotă corectă 3.03). GG: 39% (cotă corectă 2.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

13%0
27%1
27%2
18%3
9%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 67% · peste 2,5: 33% (verde).

Scoruri probabile

1-015,8%0-013,1%1-113,1%0-110,9%2-09,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: CA Atlanta. CA Atlanta a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-2
Pauză2-2
Cornere6-2
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startCD Maipu · 2.47
Goluri estimate~2,0
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CD Maipu - CA Atlanta?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 4-2.

În ce competiție s-a jucat CD Maipu - CA Atlanta?

În Primera Nacional (Argentina).

Cine era favorită în CD Maipu - CA Atlanta?

Niciuna clar: cotele erau 2.47 la gazde și 3.10 la oaspeți. Meciul s-a terminat 4-2.

Câte goluri s-au marcat în CD Maipu - CA Atlanta?

6 goluri, scor final 4-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,0.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →