Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

Irlanda de NordIrlanda de Nord · Premiership

Carrick Rangers - Portadown

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Irlanda de NordPremiership · Irlanda de Nord Final
Carrick Rangers
VVÎVV
Final1-0Pauză 0-0
Portadown
VÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Carrick Rangers 51%Egal 25%Portadown 24%

Carrick Rangers 1-0 Portadown: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Carrick Rangers 1-0 Portadown (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Carrick Rangers, iar cotele fără marjă 51%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 32%), iar GG n-a ieșit (NG avea 34%). Scorul exact 1-0 avea 6,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (7-3) și 6 cartonașe galbene (2-4).

Carrick Rangersîn meciPortadown
7
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Carrick Rangers vs Portadown

Carrick Rangers marchează 3,4 goluri pe meci și primește 1,4. Portadown marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. La Carrick Rangers, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Carrick Rangers 3, egal 2, Portadown 3.

~3,5goluri estimate
68%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Carrick Rangersultimele 5Portadown
2,40
Puncte / meci
2,00
3,4
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
1,4
4
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Carrick Rangers și ultimele 5 Portadown, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Carrick Rangers4-0-1

V
Ballyclare Comrades - Carrick Rangers01.08.26 · Amicale intercluburi
1-8
V
Carrick Rangers - Ards28.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
Î
Carrick Rangers - Ballymena United24.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Queens University - Carrick Rangers21.07.26 · Amicale intercluburi
3-5
V
H&W Welders - Carrick Rangers18.07.26 · Amicale intercluburi
0-3

Portadown3-1-1

V
H&W Welders - Portadown21.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Coleraine - Portadown18.07.26 · Amicale intercluburi
3-0
E
Bourneview Mill FC - Portadown07.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Ballyclare Comrades - Portadown04.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Bangor FC - Portadown25.04.26 · Premiership
2-4

Întâlniri directe Carrick Rangers - Portadown

Carrick Rangers 3Egal 2Portadown 3
E
Portadown - Carrick Rangers07.04.2026 · pauză 1-0
1-1
V
Portadown - Carrick Rangers31.01.2026 · pauză 0-3
0-3
Î
Carrick Rangers - Portadown22.11.2025 · pauză 0-0
1-2
V
Carrick Rangers - Portadown11.10.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Carrick Rangers - Portadown05.04.2025 · pauză 3-1
4-1
Î
Portadown - Carrick Rangers08.03.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Portadown - Carrick Rangers09.11.2024 · pauză 0-1
1-1
Î
Carrick Rangers - Portadown07.09.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Carrick Rangers. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Carrick Rangers - Portadown

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Carrick Rangers1.8051% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Portadown3.9024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.21
X2 1.90
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.24
Sub 2.5 1.95
Peste 2.5 1.76

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.55

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Carrick Rangers - Portadown s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Premiership (Irlanda de Nord). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Carrick Rangers vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 17 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Portadown are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-7. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Carrick Rangers a câștigat de 3 ori, Portadown de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Portadown - Carrick Rangers 1-1, pe 7 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Carrick Rangers, la 1.80, cu egalul la 3.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 51% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.76, iar GG la 1.72.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,1 pentru Carrick Rangers și 1,4 pentru Portadown. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Carrick Rangers, modelul calculează 52%. Cota de 1.80 e sub cea corectă (1.92) și nu merită. Peste 2.5 goluri merită privit: 68% în model, iar 1.76 plătește peste cota corectă de 1.47. Ambele marchează (GG): 66% în model, cota corectă ar fi 1.52. Casele dau 1.72, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Carrick Rangers - Portadown

Goluri estimate: 2,05 Carrick Rangers și 1,44 Portadown, total 3,49. 1X2 în model: 52% · 21% · 27%. Peste 2,5: 68% (cotă corectă 1.47). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 32% · peste 2,5: 68% (verde).

Scoruri probabile

2-19,2%1-19,0%2-26,6%1-26,5%2-06,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, iar modelul estimează acum 3,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere7-3
Cartonașe galbene2-4
Favorită la startCarrick Rangers · 1.80
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Carrick Rangers - Portadown?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Carrick Rangers - Portadown?

În Premiership (Irlanda de Nord).

Unde s-a jucat Carrick Rangers - Portadown?

Pe Loughshore Hotel Arena, în Belfast, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Carrick Rangers - Portadown?

Carrick Rangers pleca favorită, la cota 1.80. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Carrick Rangers - Portadown?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →