Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Buxton - Merthyr Town

Statistici și rezultat final · luni, 31 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Buxton
VÎÎEV
Final2-1Pauză 1-1
Merthyr Town
EEEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Buxton 56%Egal 22%Merthyr Town 22%

Buxton 2-1 Merthyr Town: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Buxton 2-1 Merthyr Town (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Buxton, iar cotele fără marjă 56%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (61%). Scorul exact 2-1 avea 9,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (4-6) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Buxtonîn meciMerthyr Town
4
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Buxton vs Merthyr Town

Buxton marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Merthyr Town marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. La Buxton, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Buxtonultimele 5Merthyr Town
1,40
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,6
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
40%
100%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Buxton și ultimele 5 Merthyr Town, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Buxton2-1-2

V
Oxford City - Buxton28.08.26 · National League - Nord
2-3
Î
Buxton - Hebburn Town22.08.26 · National League - Nord
1-2
Î
Bedford Town - Buxton18.08.26 · National League - Nord
2-1
E
Southport - Buxton15.08.26 · National League - Nord
1-1
V
Buxton - Hereford08.08.26 · National League - Nord
2-1

Merthyr Town1-3-1

E
Merthyr Town - Chorley29.08.26 · National League - Nord
1-1
E
South Shields - Merthyr Town22.08.26 · National League - Nord
1-1
E
Merthyr Town - Telford United18.08.26 · National League - Nord
2-2
Î
Spennymoor Town - Merthyr Town15.08.26 · National League - Nord
2-1
V
Merthyr Town - Hednesford Town08.08.26 · National League - Nord
2-0

Întâlniri directe Buxton - Merthyr Town

Buxton 1Egal 0Merthyr Town 1
V
Merthyr Town - Buxton28.02.2026 · pauză 1-1
1-3
Î
Buxton - Merthyr Town29.11.2025 · pauză 0-2
1-2

V/E/Î din perspectiva Buxton. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Buxton - Merthyr Town

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Buxton1.6556% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Merthyr Town4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.18
X2 2.05
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.52
Peste 2.5 1.43

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.67
Pauză peste 1.5 2.07

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Buxton - Merthyr Town s-a jucat luni, 31 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Buxton are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Merthyr Town vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 6.

În ultimele 2 întâlniri directe, Buxton a câștigat o dată, Merthyr Town o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Merthyr Town - Buxton 1-3, pe 28 februarie 2026.

Buxton pleacă favorită, la cota 1.65. Egalul e la 4.10, iar Merthyr Town la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 56% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.43, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Buxton și 1,4 pentru Merthyr Town. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 46% la victorie, față de 56%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 69% în model, dar la 1.18 plătește sub cota corectă de 1.45. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. La 1.43, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 61%. Cota de 1.49 e sub cea corectă (1.64) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Buxton - Merthyr Town

Goluri estimate: 1,72 Buxton și 1,37 Merthyr Town, total 3,09. 1X2 în model: 46% · 23% · 31%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,7%2-19,2%1-07,8%1-27,3%2-06,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Buxton. Buxton a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere4-6
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startBuxton · 1.65
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Buxton - Merthyr Town?

S-a jucat luni, 31 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Buxton - Merthyr Town?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Buxton - Merthyr Town?

Pe The Silverlands, în Buxton, Derbyshire, luni, 31 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Buxton - Merthyr Town?

Buxton pleca favorită, la cota 1.65. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Buxton - Merthyr Town?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →