Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · Cupa

Busan IPark - Bucheon

Statistici și rezultat final · miercuri, 19 august

Coreea de SudCupa · Coreea de Sud Final
Busan IPark
EEÎÎV
Final0-0Pauză 0-0
Bucheon
EVEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Busan IPark 37%Egal 28%Bucheon 35%

Busan IPark 0-0 Bucheon: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Busan IPark 0-0 Bucheon (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 29% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG n-a ieșit (NG avea 59%). Scorul exact 0-0 avea 12,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (5-2) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Busan IParkîn meciBucheon
5
Cornere
2
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Busan IPark vs Bucheon

Busan IPark marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,8. Bucheon marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,4. La Busan IPark, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Busan IPark 4, egal 2, Bucheon 1.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
41%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Busan IParkultimele 5Bucheon
1,00
Puncte / meci
2,20
0,6
Goluri marcate / meci
1,8
0,8
Goluri primite / meci
0,4
1
Victorii
3
20%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
20%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Busan IPark și ultimele 5 Bucheon, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Busan IPark1-2-2

E
Busan IPark - Bucheon19.08.26 · Cupa
0-0
E
Busan IPark - Hwaseong15.08.26 · K League 2
0-0
Î
Yongin FC - Busan IPark07.08.26 · K League 2
2-0
Î
Busan IPark - Seoul E-Land02.08.26 · K League 2
1-2
V
Busan IPark - FC Seoul29.07.26 · Cupa
2-0

Bucheon3-2-0

E
Busan IPark - Bucheon19.08.26 · Cupa
0-0
V
Bucheon - Jeonbuk16.08.26 · K League 1
3-2
E
Bucheon - Gwangju08.08.26 · K League 1
0-0
V
Gangwon - Bucheon01.08.26 · K League 1
0-3
V
Bucheon - Paju Citizen29.07.26 · Cupa
3-0

Întâlniri directe Busan IPark - Bucheon

Busan IPark 4Egal 2Bucheon 1
E
Busan IPark - Bucheon19.08.2026 · pauză 0-0
0-0
Î
Busan IPark - Bucheon12.10.2025 · pauză 0-0
1-2
V
Busan IPark - Bucheon26.07.2025 · pauză 1-0
4-2
V
Bucheon - Busan IPark08.03.2025 · pauză 0-2
0-2
V
Busan IPark - Bucheon09.11.2024 · pauză 1-0
3-1
E
Busan IPark - Bucheon06.07.2024 · pauză 1-1
2-2
V
Bucheon - Busan IPark20.04.2024 · pauză 1-1
1-3

V/E/Î din perspectiva Busan IPark. 5 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Busan IPark - Bucheon

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Busan IPark2.4537% fără marjă
X · Egal3.2028% fără marjă
2 · Bucheon2.5735% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.43
X2 1.36
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.33
Sub 2.5 1.65
Peste 2.5 2.07

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.87

Analiza de dinainte de meci

Busan IPark - Bucheon s-a jucat miercuri, 19 august, în Cupa (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Busan IPark are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 3-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Bucheon n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 9 goluri și a primit 2.

În ultimele 7 întâlniri directe, Busan IPark a câștigat de 4 ori, Bucheon o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Busan IPark - Bucheon 0-0, pe 19 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.45 pentru gazde, 2.57 pentru oaspeți și 3.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.07, iar GG la 1.85.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Busan IPark și 1,3 pentru Bucheon. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 26% la victorie, față de 37%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Cota 1.36 e cam la nivelul ăsta. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 65%. Cota de 1.65 e peste cea corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG) merită privit: 59% în model, iar 1.87 plătește peste cota corectă de 1.69. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Busan IPark - Bucheon

Goluri estimate: 0,87 Busan IPark și 1,25 Bucheon, total 2,12. 1X2 în model: 26% · 29% · 45%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 41% (cotă corectă 2.44). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-115,0%1-113,1%0-012,0%1-010,4%0-29,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,8 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,3 goluri, iar modelul estimează acum 2,1.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere5-2
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startBusan IPark · 2.45
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Busan IPark - Bucheon?

S-a jucat miercuri, 19 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Busan IPark - Bucheon?

În Cupa (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Busan IPark - Bucheon?

Pe Stadionul Busan Gudeok, miercuri, 19 august, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Busan IPark - Bucheon?

Niciuna clar: cotele erau 2.45 la gazde și 2.57 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Busan IPark - Bucheon?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.