Vineri16 octombrie
Live 6 Pune pont

NorvegiaNorvegia · U19 Nasjonal

Brann U19 – Fredrikstad U19

Brann U19
EVÎVV
16:30 Vineri, 16 octombrie
Fredrikstad U19
VÎVVÎ
11.44 X4.65 24.85
1X1.12 X22.32 121.12

Ultimele 5 / 5: Brann U19 marchează 2.8 și primește 1.2. Fredrikstad U19 2.6 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 62% · Egal 19% · Oaspete 18%

Goluri / meci

2.8 + 2.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 100%

GG

Da 1.29 · Nu 3.25

Analiză Brann U19 – Fredrikstad U19

Brann U19 o primește pe Fredrikstad U19 vineri, 16 octombrie, ora 16:30 (ora României), în U19 Nasjonal (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Brann U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fredrikstad U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 14 goluri primite (2,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.65 / 4.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 62% pentru Brann U19, 19% pentru egal și 18% pentru Fredrikstad U19. Favorită e Brann U19. Pentru GG, Da e la 1.29 și Nu la 3.25.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,80 goluri estimate pentru Brann U19 și 1,90 pentru Fredrikstad U19, adică 4,70 în total. Cu aceste valori, Brann U19 câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Fredrikstad U19 câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 6,8%.

Statistici-cheie
IndicatorBrann U19Fredrikstad U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-0-2
Puncte / meci2,001,80
Goluri marcate (medie)14 (2,8)13 (2,6)
Goluri primite (medie)6 (1,2)14 (2,8)
% Peste 2.560%100%
% GG60%100%
Goluri estimate (model)2,801,90
Șanse de victorie (model)57%25%

Goluri estimate

2,80 – 1,90 · total 4,70

1X2 model

57% · 18% · 25%

Peste 2.5 model

85% · cotă corectă 1.18

GG model

80% · cotă corectă 1.25

Distribuția golurilor
1%0
4%1
10%2
16%3
18%4
51%5+

Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Brann U19 ↓ / Fredrikstad. →012345
0 0,9 1,7 1,6 1,0 0,5 0,2
1 2,5 4,8 4,6 2,9 1,4 0,5
2 3,6 6,8 6,4 4,1 1,9 0,7
3 3,3 6,3 6,0 3,8 1,8 0,7
4 2,3 4,4 4,2 2,7 1,3 0,5
5 1,3 2,5 2,4 1,5 0,7 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Brann U19, coloane = goluri Fredrikstad U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Fredrikstad U19. Fredrikstad U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Brann U19 are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18). Ambele marchează (GG) are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (6,8%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.25, pentru care modelul calculează 20%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
2.6
1.2
Primite / meci
2.8
60%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
100%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Brann U19 – Fredrikstad U19?

Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Brann U19 – Fredrikstad U19?

Meciul face parte din U19 Nasjonal (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Brann U19 – Fredrikstad U19?

Cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.65 / 4.85. Fără marjă, asta înseamnă 62% pentru Brann U19, 19% egal și 18% pentru Fredrikstad U19, cu Brann U19 favorită la cota 1.44.

Câte goluri se așteaptă în Brann U19 – Fredrikstad U19?

Modelul nostru estimează 4,70 goluri (2,80 pentru Brann U19, 1,90 pentru Fredrikstad U19). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din U19 Nasjonal