Joi22 octombrie
Live 17 Pune pont

RomaniaRomania · SuperLiga

Botosani - Petrolul Ploiesti

Statistici, pont și cote · vineri, 23 octombrie, ora 18:00

RomaniaSuperLiga · Romania + Pune pont
Botosani
ÎVÎEV
Vineri18:0023 octombrie
Petrolul Ploiesti
EÎÎVV
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Botosani 48%Egal 26%Petrolul Ploiesti 26%

Statistici Botosani vs Petrolul Ploiesti

Botosani marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. Petrolul Ploiesti marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. Ultimele 7 întâlniri directe: Botosani 2, egal 2, Petrolul Ploiesti 3.

~2,8goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Botosaniultimele 5Petrolul Ploiesti
1,40
Puncte / meci
1,40
1,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,2
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Botosani și ultimele 5 Petrolul Ploiesti, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Botosani2-1-2

Î
Dinamo Bucuresti - Botosani16.10.26 · SuperLiga
2-0
V
Botosani - UTA Arad10.10.26 · SuperLiga
2-0
Î
CFR Cluj - Botosani19.09.26 · SuperLiga
3-1
E
FC Arges - Botosani13.09.26 · SuperLiga
1-1
V
Botosani - Sepsi Sfantu Gheorghe05.09.26 · SuperLiga
5-0

Petrolul Ploiesti2-1-2

E1-1
Î
Farul Constanta - Petrolul Ploiesti11.10.26 · SuperLiga
3-1
Î
Chindia Targoviste - Petrolul Ploiesti03.10.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Petrolul Ploiesti - CS Afumati02.10.26 · Amicale intercluburi
3-2

Întâlniri directe Botosani - Petrolul Ploiesti

Botosani 2Egal 2Petrolul Ploiesti 3
E
Botosani - Petrolul Ploiesti10.05.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Botosani - Petrolul Ploiesti07.03.2026 · pauză 0-1
0-1
E
Petrolul Ploiesti - Botosani03.11.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Petrolul Ploiesti - Botosani14.03.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
Petrolul Ploiesti - Botosani27.01.2025 · pauză 3-0
3-1
Î
Botosani - Petrolul Ploiesti01.09.2024 · pauză 0-0
0-2
V
Petrolul Ploiesti - Botosani29.04.2024 · pauză 1-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Botosani. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Botosani - Petrolul Ploiesti

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Botosani - Petrolul Ploiesti

1 · Botosani2.0048% fără marjă
X · Egal3.6526% fără marjă
2 · Petrolul Ploiesti3.6526% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.29
X2 1.85
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.83

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.62

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.87

Analiză și pont Botosani - Petrolul Ploiesti

Meciul Botosani - Petrolul Ploiesti se joacă vineri, 23 octombrie, de la 18:00 (ora României), în SuperLiga (Romania).

Botosani vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Petrolul Ploiesti are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-7.

În ultimele 7 întâlniri directe, Botosani a câștigat de 2 ori, Petrolul Ploiesti de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Botosani - Petrolul Ploiesti 1-1, pe 10 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Botosani, la 2.00, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.83, iar GG la 1.72.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Botosani și 1,2 pentru Petrolul Ploiesti. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdict

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 71%. Cota de 1.29 e sub cea corectă (1.41) și nu merită. Peste 1.5 goluri are 77% în model, iar 1.27 e aproape de cota corectă (1.30). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Botosani - Petrolul Ploiesti

Goluri estimate: 1,61 Botosani și 1,22 Petrolul Ploiesti, total 2,83. 1X2 în model: 46% · 25% · 29%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%1-09,5%2-19,3%2-07,6%0-17,2%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start23.10, 18:00
FavorităBotosani · 2.00
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Botosani - Petrolul Ploiesti?

Vineri, 23 octombrie, ora 18:00, ora României.

În ce competiție se joacă Botosani - Petrolul Ploiesti?

În SuperLiga (Romania).

Unde se joacă Botosani - Petrolul Ploiesti?

Pe Stadionul Municipal, în Botoşani, vineri, 23 octombrie, ora 18:00 (ora României).

Cine e favorită în Botosani - Petrolul Ploiesti?

Botosani, la cota 2.00. Egalul e la 3.65.

Câte goluri se așteaptă în Botosani - Petrolul Ploiesti?

În jur de 2,8, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-1.

Alte meciuri din SuperLiga

Toată liga →