Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Borussia Monchengladbach - Aston Villa

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

Amicale intercluburi Final
Final2-1Pauză 2-0
Aston Villa
ÎÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Borussia Monchengladbach 42%Egal 26%Aston Villa 33%

Borussia Monchengladbach 2-1 Aston Villa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Borussia Monchengladbach 2-1 Aston Villa (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 62% pentru victoria lui Borussia Monchengladbach, iar cotele fără marjă 42%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 75%), iar GG a ieșit (69%). Scorul exact 2-1 avea 8,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Borussia Monchengladbachîn meciAston Villa
5
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Borussia Monchengladbach vs Aston Villa

Borussia Monchengladbach marchează 4,6 goluri pe meci și primește 0,6. Aston Villa marchează și primește câte 2,0 goluri pe meci. La Borussia Monchengladbach, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,9goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Borussia Monchengladbachultimele 5Aston Villa
3,00
Puncte / meci
1,20
4,6
Goluri marcate / meci
2,0
0,6
Goluri primite / meci
2,0
5
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
100%

Ultimele 5 meciuri Borussia Monchengladbach și ultimele 5 Aston Villa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Borussia Monchengladbach5-0-0

V
SSVg Velbert - Borussia Monchengladbach12.08.26 · Amicale intercluburi
0-8
V
Hoffenheim - Borussia Monchengladbach07.08.26 · Amicale intercluburi
1-4
V
Hansa Rostock - Borussia Monchengladbach01.08.26 · Amicale intercluburi
1-3
V
Rot Weiss Essen - Borussia Monchengladbach25.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
V
Wuppertaler - Borussia Monchengladbach18.07.26 · Amicale intercluburi
0-6

Aston Villa2-0-3

Î
PSG - Aston Villa12.08.26 · UEFA - Supercupa
2-1
Î
Aston Villa - Bayern Munchen07.08.26 · Amicale intercluburi
1-2
V
BG Pathum United - Aston Villa04.08.26 · Amicale intercluburi
1-3
V
Indonesia XI - Aston Villa01.08.26 · Amicale intercluburi
1-3
Î
Aston Villa - Real Sociedad28.07.26 · Amicale intercluburi
2-4

Ponturi Borussia Monchengladbach - Aston Villa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Borussia Monchengladbach2.2742% fără marjă
X · Egal3.6526% fără marjă
2 · Aston Villa2.9033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.61
X2 1.41
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.47
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.47
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.63
Pauză peste 1.5 2.20

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Borussia Monchengladbach - Aston Villa s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Borussia Monchengladbach n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 23-3. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Aston Villa vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

Borussia Monchengladbach pleacă favorită, la cota 2.27. Egalul e la 3.65, iar Aston Villa la 2.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.47.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Borussia Monchengladbach și 1,4 pentru Aston Villa. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 62% la victorie, față de 42%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Borussia Monchengladbach merită privit: 62% în model, iar 2.27 plătește peste cota corectă de 1.61. Peste 2.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Casele dau 1.54, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 69%. Cota de 1.47 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Borussia Monchengladbach - Aston Villa

Goluri estimate: 2,50 Borussia Monchengladbach și 1,39 Aston Villa, total 3,89. 1X2 în model: 62% · 18% · 20%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,9%3-17,4%1-17,1%2-06,4%2-26,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Aston Villa. Aston Villa a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,6 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere5-3
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startBorussia Monchengladbach · 2.27
Goluri estimate~3,9
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Borussia Monchengladbach - Aston Villa?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 16:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Borussia Monchengladbach - Aston Villa?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Borussia Monchengladbach - Aston Villa?

Pe ista-Borussia-Park, în Mönchengladbach, sâmbătă, 15 august, ora 16:30 (ora României).

Cine era favorită în Borussia Monchengladbach - Aston Villa?

Borussia Monchengladbach pleca favorită, la cota 2.27. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Borussia Monchengladbach - Aston Villa?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →