Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Bergantinos - Lugo

Statistici și rezultat final · miercuri, 12 august

Amicale intercluburi Final
Bergantinos
ÎVVÎV
Final0-3Pauză 0-1
Lugo
VÎEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Bergantinos 21%Egal 30%Lugo 50%

Bergantinos 0-3 Lugo: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Bergantinos 0-3 Lugo (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Lugo, iar cotele fără marjă 50%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 50%). Scorul exact 0-3 avea 3,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (1-5) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Bergantinosîn meciLugo
1
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Bergantinos vs Lugo

Bergantinos marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. Lugo marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,4. La Bergantinos, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Bergantinosultimele 5Lugo
1,80
Puncte / meci
1,60
2,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
0,4
3
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Bergantinos și ultimele 5 Lugo, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Bergantinos3-0-2

Î
Bergantinos - Lugo12.08.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Atletico Coruna Montaneros CF - Bergantinos01.08.26 · Cupa Federatiei
1-3
V
UD Samano - Bergantinos03.05.26 · Segunda Federacion
0-5
Î
Bergantinos - UD Ourense26.04.26 · Segunda Federacion
1-3
V
Real Oviedo Vetusta - Bergantinos18.04.26 · Segunda Federacion
1-2

Lugo2-2-1

V
Bergantinos - Lugo12.08.26 · Amicale intercluburi
0-3
Î
Deportivo La Coruna - Lugo29.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
E
Lugo - Celta Vigo B25.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
E
Lugo - Arenteiro23.05.26 · Primera Federacion
0-0
V
Celta Vigo B - Lugo17.05.26 · Primera Federacion
0-1

Întâlniri directe Bergantinos - Lugo

Bergantinos 0Egal 1Lugo 1
Î
Bergantinos - Lugo12.08.2026 · pauză 0-1
0-3
E
Lugo - Bergantinos06.08.2025 · pauză 0-0
2-2

V/E/Î din perspectiva Bergantinos. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Bergantinos - Lugo

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Bergantinos4.4021% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Lugo1.8550% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.50
X2 1.34
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.35
Sub 2.5 1.61
Peste 2.5 2.15

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.30
Pauză peste 1.5 3.00

Analiza de dinainte de meci

Bergantinos - Lugo s-a jucat miercuri, 12 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Bergantinos are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Lugo vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Bergantinos a câștigat niciodată, Lugo o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Bergantinos - Lugo 0-3, pe 12 august 2026.

Lugo pleacă favorită, la cota 1.85. Egalul e la 3.10, iar Bergantinos la 4.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.15, iar GG la 1.87.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Bergantinos și 1,4 pentru Lugo. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 29% la victorie, față de 21%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 71% în model, iar 1.34 e aproape de cota corectă (1.41). Sub 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. La 1.61, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Bergantinos - Lugo

Goluri estimate: 1,10 Bergantinos și 1,40 Lugo, total 2,50. 1X2 în model: 29% · 27% · 44%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,6%0-111,5%1-09,0%1-28,8%0-08,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Bergantinos. Bergantinos a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Cornere1-5
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startLugo · 1.85
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Bergantinos - Lugo?

S-a jucat miercuri, 12 august, ora 20:30 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Bergantinos - Lugo?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Bergantinos - Lugo?

Pe Estadio As Eiroas, în Carballo, miercuri, 12 august, ora 20:30 (ora României).

Cine era favorită în Bergantinos - Lugo?

Lugo pleca favorită, la cota 1.85. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Bergantinos - Lugo?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →