Luni19 octombrie
Live 25 Pune pont

International cluburi · Uefa Europa Conference League

Basaksehir - Inter Turku

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

Uefa Europa Conference League Final
Basaksehir
VVEÎV
Final1-1Pauză 0-1
Inter Turku
EVEVV
Șanse înainte de start, după cote
Basaksehir 74%Egal 15%Inter Turku 10%

Basaksehir 1-1 Inter Turku: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Basaksehir 1-1 Inter Turku (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 15%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 1-1 avea 10,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (8-1) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Basaksehirîn meciInter Turku
8
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Basaksehir vs Inter Turku

Basaksehir marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Inter Turku marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,8.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Basaksehirultimele 5Inter Turku
2,00
Puncte / meci
2,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
40%
80%
Ambele marchează
60%

Ultimele 5 meciuri Basaksehir și ultimele 5 Inter Turku, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Basaksehir3-1-1

V
Puskas Akademia - Basaksehir16.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
V
RB Salzburg - Basaksehir15.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
E
SV Ried - Basaksehir10.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Cracovia - Basaksehir06.07.26 · Amicale intercluburi
3-1
V
Gaziantep - Basaksehir16.05.26 · Super Lig
1-2

Inter Turku3-2-0

E
Jaro - Inter Turku19.07.26 · Veikkausliiga
0-0
V
Inter Turku - FK Sarajevo16.07.26 · Uefa Europa Conference League
2-1
E
FK Sarajevo - Inter Turku09.07.26 · Uefa Europa Conference League
1-1
V
VPS Vaasa - Inter Turku30.06.26 · Cupa
2-3
V
Mariehamn - Inter Turku27.06.26 · Veikkausliiga
0-2

Ponturi Basaksehir - Inter Turku

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Basaksehir1.2374% fără marjă
X · Egal6.0015% fără marjă
2 · Inter Turku8.9010% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.02
X2 4.20
12 1.07

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.50
Peste 2.5 1.47

Ambele marchează

GG Da 2.17
GG Nu 1.61

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.68
Pauză peste 1.5 2.07

Cornere

Sub 9.5 1.82
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Basaksehir - Inter Turku s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Uefa Europa Conference League. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Basaksehir vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Inter Turku n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 8-4.

Casele o dau favorită pe Basaksehir, la 1.23, cu egalul la 6.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 74% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.47, iar GG la 2.17.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,8 pentru Basaksehir și 1,1 pentru Inter Turku. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 55% la victorie, față de 74%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Basaksehir, modelul calculează 55%. Cota de 1.23 e sub cea corectă (1.82) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.47 plătește sub cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din miercuri, 22 iulie, cu rezultatele

Probabilități Basaksehir - Inter Turku

Goluri estimate: 1,83 Basaksehir și 1,09 Inter Turku, total 2,92. 1X2 în model: 55% · 23% · 22%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%1-09,9%2-19,8%2-09,0%3-16,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,6 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media celor două.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere8-1
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startBasaksehir · 1.23
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Basaksehir - Inter Turku?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 20:45 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Basaksehir - Inter Turku?

În Uefa Europa Conference League.

Unde s-a jucat Basaksehir - Inter Turku?

Pe Stadion Basaksehir Fatih Terim, în İstanbul, miercuri, 22 iulie, ora 20:45 (ora României).

Cine era favorită în Basaksehir - Inter Turku?

Basaksehir pleca favorită, la cota 1.23. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Basaksehir - Inter Turku?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Uefa Europa Conference League

Toată liga →