Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

Irlanda de NordIrlanda de Nord · Premiership

Ballymena United - Glentoran

Statistici și rezultat final · vineri, 21 august

Irlanda de NordPremiership · Irlanda de Nord Final
Ballymena United
ÎVEEV
Final0-2Pauză 0-0
Glentoran
ÎVÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Ballymena United 27%Egal 27%Glentoran 47%

Ballymena United 0-2 Glentoran: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ballymena United 0-2 Glentoran (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 35% pentru victoria lui Glentoran, iar cotele fără marjă 47%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 41%). Scorul exact 0-2 avea 5,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (5-9) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Ballymena Unitedîn meciGlentoran
5
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ballymena United vs Glentoran

Ballymena United marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,0. Glentoran marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Ballymena United, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Ballymena United 1, egal 1, Glentoran 6.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ballymena Unitedultimele 5Glentoran
1,60
Puncte / meci
0,80
2,0
Goluri marcate / meci
1,4
1,0
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
6

Ultimele 5 meciuri Ballymena United și ultimele 5 Glentoran, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ballymena United2-2-1

Î
Crusaders - Ballymena United15.08.26 · Premiership
2-1
V
Linfield - Ballymena United08.08.26 · Premiership
0-3
E
Glenavon - Ballymena United01.08.26 · Amicale intercluburi
1-1
E
Annagh United - Ballymena United01.08.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Carrick Rangers - Ballymena United24.07.26 · Amicale intercluburi
0-3

Glentoran1-1-3

Î
Linfield - Glentoran15.08.26 · Premiership
2-1
V
Glentoran - Limavady United08.08.26 · Premiership
2-0
Î
Riga FS - Glentoran16.07.26 · Uefa Europa Conference League
2-0
Î
Glentoran - Riga FS09.07.26 · Uefa Europa Conference League
1-2
E
Dundela - Glentoran04.07.26 · Amicale intercluburi
3-3

Întâlniri directe Ballymena United - Glentoran

Ballymena United 1Egal 1Glentoran 6
Î
Glentoran - Ballymena United14.02.2026 · pauză 1-1
2-1
Î
Glentoran - Ballymena United18.10.2025 · pauză 1-0
2-0
Î
Ballymena United - Glentoran06.09.2025 · pauză 0-2
0-2
Î
Glentoran - Ballymena United04.03.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Ballymena United - Glentoran18.02.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
Ballymena United - Glentoran07.01.2025 · pauză 0-0
0-2
Î2-0
V
Ballymena United - Glentoran14.09.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Ballymena United. 1 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ballymena United - Glentoran

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ballymena United3.4527% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Glentoran1.9747% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.74
X2 1.24
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.70
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.41
Pauză peste 1.5 2.55

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Ballymena United - Glentoran s-a jucat vineri, 21 august, în Premiership (Irlanda de Nord). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Ballymena United are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 10-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Glentoran vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 9.

În ultimele 8 întâlniri directe, Ballymena United a câștigat o dată, Glentoran de 6 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,9 goluri în medie. Ultima: Glentoran - Ballymena United 2-1, pe 14 februarie 2026.

Glentoran pleacă favorită, la cota 1.97. Egalul e la 3.45, iar Ballymena United la 3.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.70.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Ballymena United și 1,4 pentru Glentoran. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 40% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Ballymena United are 40%, Glentoran 35%. Peste 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Cota 1.80 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 59%. Cota de 1.70 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ballymena United - Glentoran

Goluri estimate: 1,52 Ballymena United și 1,39 Glentoran, total 2,91. 1X2 în model: 40% · 25% · 35%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,5%2-18,7%1-08,3%1-28,0%0-17,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Glentoran. Glentoran a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Glentoran e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,9 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-0
Cornere5-9
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startGlentoran · 1.97
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ballymena United - Glentoran?

S-a jucat vineri, 21 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Ballymena United - Glentoran?

În Premiership (Irlanda de Nord).

Unde s-a jucat Ballymena United - Glentoran?

Pe The Showgrounds, în Ballymena, vineri, 21 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Ballymena United - Glentoran?

Glentoran pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Ballymena United - Glentoran?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →